Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kościński: Gospodarka wraca na dobre tory, ale podtrzymujemy prognozę PKB na br.

1
Podziel się:

Gospodarka wraca na dobre tory, niemniej jednak Ministerstwo Finansów chce pozostać konserwatywne i podtrzymuje prognozę mówiącą o spadku PKB w tym roku o 4,6%, poinformował minister finansów Tadeusz Kościński.

Kościński: Gospodarka wraca na dobre tory, ale podtrzymujemy prognozę PKB na br.
bEIDuCWJ

"Gospodarka wraca na dobre tory, nasze prognozy PKB to 4,6% spadku i tę prognozę utrzymujemy - musimy być konserwatywni" - powiedział Kościński podczas spotkania z dziennikarzami.

W ub. tygodniu Kościński powiedział w rozmowie z ISBnews, że według niego przewidywania banków komercyjnych, z których wiele w ostatnich dniach zrewidowało swoje prognozy w kierunku płytszego spadku PKB Polski w tym roku, mogą okazać się realne. Jednocześnie dodał, że resort pozostaje konserwatywny i podtrzymuje oficjalne prognozy, mówiące o spadku o 4,6% w tym roku i wzroście o 4% w roku przyszłym.

W ostatnich tygodniach szereg banków dokonało korekt swoich prognoz odnośnie PKB Polski na ten rok. M.in. Erste Group skorygowało swoje oczekiwania do -3,2% z -3,7% Santander Bank Polska - do -3% z -3,8%, mBank - do -3,1% z -4,2%, Pekao - do -2,4% z -3,5%.

bEIDuCXm
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
bnm
rok temu
Innymi słowy znów będą pobudzać konsumpcję pożyczoną kasą. Oczywiście skorzystają co co zawsze, reszta tyra za miskę ryżu. Ba, rząd już wie, kiedy koniec pandemii :)