Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kościński: Środki z przyszłej perspektywy UE wpłyną do budżetu dopiero w 2021r.

0
Podziel się:

Pieniądze,  jakie zostały przydzielone Polsce w przyszłej perspektywie finansowej UE wpłyną do budżetu dopiero w przyszłym roku, poinformował minister finansów Tadeusz Kościński. Według niego, polski rząd już teraz chce wspierać inwestycje i pobudzić gospodarkę do wyjścia z kryzysu po pandemii COViD. 

Kościński: Środki z przyszłej perspektywy UE wpłyną do budżetu dopiero w 2021r.
bEEmWOeZ

"Te pieniądze będą w przyszłym roku" - powiedział Kościński na spotkaniu z dziennikarzami.

"Gospodarka zaczyna wracać dużo szybciej, niż niektórzy się spodziewali i już teraz powinniśmy coraz więcej pieniędzy kierować na inwestycje, żeby szybciej rozwijać gospodarkę. I skorzystać z okazji, bo pewnie będzie przebudowa rynków światowych dostawców [...] Chcemy pobudzić gospodarkę i zrobić skok do przodu" - zaznaczył minister.

W ramach wynegocjowanego w Brukseli porozumienia w sprawie Funduszu Odbudowy i Rozwoju oraz budżetu na kolejną perspektywę finansową 2021-2027, do Polski ma trafić łącznie około 160 mld euro, w tym ok. 125 mld euro w formie bezpośrednich dotacji. Natomiast około 35 mld euro będzie mogło trafić do Polski w formie pożyczek.

bEEmWOfb

Negocjacje Rady Europejskiej dotyczyły podziału środków z Funduszu Odbudowy i Rozwoju (Next Generation EU) w wysokości 750 mld euro (po negocjacjach 390 mld euro z nich zostanie wypłaconych państwom w formie dotacji, a 360 mld euro w formie pożyczek) oraz budżetu UE na kolejną perspektywę finansową na lata 2021-2027 w wysokości 1,074 bln euro.

bEEmWOfC
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)