Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraska z MZ: Na walkę z COViD w zakresie zdrowia zaplanowano ok. 11,5 mld zł

0
Podziel się

Na zwalczanie skutków zakażenia COViD, przeciwdziałanie zakażeniom i profilaktykę w Funduszu Przeciwdziałania COViD zarezerwowano 10,1 mld zł, poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia przekazało na ten cel ze swoich rezerw 900 mln zł, a także 550 mln ze środków unijnych.

Kraska z MZ: Na walkę z COViD w zakresie zdrowia zaplanowano ok. 11,5 mld zł
bEqkDbWZ

"Na cele związane z COVID-19 w zakresie zdrowia z funduszy przeciwdziałania COVID-19 zaplanowano 10,13 mld zł. Środki te przeznaczone były na finansowanie potrzeb zdrowotnych"- powiedział Kraska podczas posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia.

Zaznaczył, że na działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19 przeznaczone zostały także rezerwy celowe i rezerwy ogólne ministra zdrowia w wysokości 900 mln zł, a także środki unijne z programu Infrastruktura i Środowisko w kwocie ponad 550 mln zł.

Poinformował, że na finansowanie zadań, związanych ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzeniania się i profilaktyką oraz zwalczaniem skutków COVID-19 przekazano dotychczas kwotę ponad 413,1 mln zł, w tym na 405,76 mln zł na zakupy inwestycyjne.

bEqkDbXb

W ramach dotacji celowej za pośrednictwem wojewody przekazano 129 mln zł na zakup środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji, środków do intensywnej terapii, środków transportu chorego i aparatury do diagnostyki laboratoryjnej dla 170 podmiotów, w tym także wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz do dysponentów ratownictwa medycznego.

MZ zakontraktowało 710 mln zł na zakup środków ochrony osobistej: przyłbic, gogli, kombinezonów ochronnych, masek ochronnych, maseczek chirurgicznych, rękawiczek, fartuchów czy ochraniaczy na buty. Na zakup środków dezynfekujących zarezerwowano 186 mln, a na zakup respiratorów, monitorów, aparatów do terapii nerkozastępczej, pulsoksymektrów 276,4 mln zł.

Jednocześnie 550 mln zł ze środków unijnych trafiło na zakup środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji i środków trwałych.

bEqkDbXC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)