Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gpw
28.10.2019 21:52

Leszek Czarnecki musi myśleć o nowym planie. Inwestor nie chce akcji jego banku

Idea Bank kontrolowany przez miliardera Leszka Czarneckiego poinformował, że fundusz typu provate equity wycofał się się z pomysłu kupna jego akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Leszek Czarnecki musi szukać nowego pomysłu na Idea Bank

"Zarząd Idea Bank S.A. informuje, że otrzymał w dniu dzisiejszym od doradcy transakcyjnego reprezentującego Emitenta w procesie pozyskiwania inwestora finansowego informację, że fundusz typu private equity po przeprowadzeniu badania due diligence poinformował o rezygnacji z udziału w potencjalnej transakcji nabycia akcji Emitenta” – brzmi giełdowy komunikat Idea Banku.

Kwota złych kredytów małych firm rośnie
Kredyty po znajomości. Małe banki zagrożone

Po przetłumaczeniu go z giełdowego na polski okaże się, że fundusz, który rozważał zakup banku, po sprawdzeniu jego sytuacji wycofał się z pomysłu.

Tym samym ujawniony w lipcu scenariusz o dokapitalizowaniu banku przechodzącego problemy staje się nieaktualny. Zarówno zarząd, jak i kontrolujący 80 proc. akcji Leszek Czarnecki muszą wymyślić inny sposób na poprawę sytuacji Idea Banku.

Oglądaj tez: PKP wymienia tabor

W końcu od sierpnia 2018 r. nie spełnia wymogów KNF, a od kwietnie 2019 r. wymogów unijnych dotyczących kapitału i rentowności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gpw, spółka, idea bank, leszek czarnecki, bank, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-10-2019

NelaPamiętajmy o zmianie strategii zarządzania bankiem. Ostatnie wyniki z II kwartał naprawdę napawają optymizmem, a jeśli i za III kwartał okażą się … Czytaj całość

29-10-2019

alex-fortuneEh... Leszek Czarnecki nie daje za wygraną! I w sumie mu się nie dziwię! Zwłaszcza kiedy bank ma się coraz lepiej.

29-10-2019

elDziwię się ludziom, którzy jeszcze trzymają kasę w tym banku.

Rozwiń komentarze (47)