Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Live Motion Games przeprowadzi emisję akcji, podtrzymuje debiut na NewConnect

1
Podziel się:

Live Motion Games w drugiej połowie lutego br. przeprowadzi publiczną emisję akcji, z której środki przeznaczy na dalszy rozwój, podała spółka. Spółka finalizuje także prace nad dokumentem informacyjnym, który chce złożyć do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w związku z planowanym na I poł. br. debiutem na rynku NewConnect.

Live Motion Games przeprowadzi emisję akcji, podtrzymuje debiut na NewConnect

"W lutym rozpoczniemy publiczną emisję akcji, z której środki przeznaczymy na dalszy i dynamiczny rozwój. Głównym jej założeniem jest produkcja i wydanie nowych gier, realizacja pre-produkcji nowych tytułów, w celu zbadania ich potencjału oraz marketing, mający za zadanie skalowanie naszej społeczności" - powiedział prezes Michał Kaczmarek, cytowany w komunikacie.

Podwyższenie kapitału zakładowego spółki nastąpi w drodze emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Funkcję oferującego pełni DM BDM.

"Szczegóły emisji i harmonogram oferty zaprezentujemy wkrótce. Jednocześnie intensywnie pracujemy nad finalizacją dokumentu informacyjnego, który następnie złożymy do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Idziemy zgodnie z planem, który zakłada aby w pierwszej połowie tego roku Live Motion Games dołączyło do grona spółek publicznych" - dodał Kaczmarek.

Live Motion Games z emisji przeprowadzonych w grudniu 2019 i październiku 2020 pozyskał łącznie prawie 2 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na produkcję własnych, średnio-budżetowych gier z gatunku symulator, w tym m.in. "Train Station Renovation". Pełna wersja symulatora renowacji opuszczonych stacji kolejowych od 1 października jest dostępna w sklepie Steam. Od dziś grę można zakupić także na platformie GOG.com, podano w materiale.

"Platforma należąca do CD Projekt będzie drugą co do wielkości platformą sprzedażową dla TSR'a. Liczę, że obecność gry na GOG.com, przełoży się na wzrost zainteresowania naszym tytułem i zwiększeniem jego sprzedaży" - powiedział Kaczmarek.

Aktualnie spółka finalizuje prace m.in. nad "Chernobyl Liquidators". Wydawcą tytułu jest PlayWay - główny akcjonariusz Live Motion Games. Demo gry będzie dostępne na festiwalu dem Steam już na początku lutego.

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku. Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych - PlayWay.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Gimmi
3 lata temu
Grałem w ten Train Station Renovation i zrobiłem deal z dziećmi. Jedna stacja za posprzątanie jednego pokoju. Dom lśni.