Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LPP przystąpiło do inicjatywy 'Zero Discharge of Hazardous Chemicals'

5
Podziel się:

LPP jako pierwsza polska firma przystąpiła do międzynarodowej inicjatywy, której celem jest globalne ograniczanie negatywnego wpływu branży odzieżowej na środowisko naturalne - "Zero Discharge of Hazardous Chemicals" (ZDHC), podała spółka.

LPP przystąpiło do inicjatywy 'Zero Discharge of Hazardous Chemicals'
bEEANuMl

Dołączenie do inicjatywy oznacza dla gdańskiej spółki dostęp do światowego know-how, najlepszych praktyk, standardów i rozwiązań wykorzystywanych nie tylko przez inne firmy, ale też przez środowiska akademickie oraz branżowe, które stymulują rozwój przemysłu tekstylnego, podano w komunikacie.

"Obszar związany z substancjami chemicznymi wykorzystywanymi w sektorze wymaga ciągłego budowania wiedzy wewnątrz firmy i wśród naszych partnerów. ZDHC pozwala połączyć siły, by sprostać temu niełatwemu wyzwaniu. Jednakże każda firma samodzielnie odpowiada za wdrożenie standardów u swoich podwykonawców. Wymaga to także zwiększenia transparentności produkcji, bo np. szwalnia może korzystać z trzech różnych farbiarni i dodatkowo z innej drukarni nadruków. Programem obejmiemy wszystkich podwykonawców i ich partnerów do końca 2025 r." - powiedziała ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju LPP Anna Miazga, cytowana w komunikacie.

Porozumienie ZDHC powstało w 2011 roku, a jego misją jest umożliwienie przemysłowi tekstylnemu, odzieżowemu i obuwniczemu wdrażanie najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego bezpieczeństwa chemicznego w całym łańcuchu dostaw. ZDHC, poprzez ustanawianie nowych standardów i ich wdrażanie, przy wspólnym zaangażowaniu firm, ośrodków badawczych i akademickich, dąży do wyeliminowania niebezpiecznych substancji w branży odzieżowej. 5 sierpnia br. porozumienie ogłosiło listę kolejnych przyjaciół ZDHC, wśród których znalazła się polska firma odzieżowa LPP, zaangażowana w przyjęcie ZDHC MRSL (ang. Manufacturing Restricted Substances List). MRSL to lista zakazanych, niebezpiecznych substancji na bieżąco aktualizowana przez organizację. Dla polskiej spółki to kolejne działanie w ramach strategii zrównoważonego rozwoju, której celem jest m.in. dążenie do bezpieczeństwa chemicznego w produkcji, podano także.

bEEANuMn

"Jako przyjaciel ZDHC, będziemy zobligowani do tego, aby nakłaniać naszych dostawców do całkowitego wyeliminowania szkodliwych substancji z produkcji. Dodatkowo będziemy wspierać ich w zarządzaniu środkami chemicznymi w taki sposób, aby zużywali ich jak najmniej. W ten sposób będziemy zwiększać bezpieczeństwo pracowników, którzy bezpośrednio odpowiadają za proces produkcyjny. Zrównoważone zarządzanie środkami chemicznymi to również odpowiednia utylizacja odpadów, takich jak ścieki i wody poprodukcyjne" - dodał audytor ds. zrównoważonego rozwoju w obszarze chemii w LPP Aleksandra Pawelec.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

bEEANuMO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
evgre
rok temu
Niech inni biorą przykład z LPP, bo to nie pierwsza inicjatywa, do której sie przyłączyli. Z każdym rokiem także wprowadzają kolejne proekologiczne rozwiązania. Wiadomo, że globalna produkcja nigdy nie będzie super pro eko, ale doceniam chęci i faktyczne wprowadzane zmiany. Takim firmom kibicuję, które coś robią żeby było lepiej.
Milena
rok temu
Duży szacunek za to
joanna
rok temu
W pełni popieram takie akcje, jeśli my nie zadbamy o środowisko, nikt za nas tego nie zrobi.
bEEANuMP
szuba
rok temu
Ekstra, oby więcej takich inicjatyw.
kate
rok temu
Ochrona środowiska w branży odzieżowej dopiero raczkuje, dobrze że LPP daje dobry przykład innym już na samym początku.