Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
22.10.2020 17:36

Marek Lusztyn w zarządzie mBanku. Został wiceprezesem

Marek Lusztyn został powołany na wiceprezesa ds. zarządzania ryzykiem w mBanku - poinformował bank w komunikacie. Lusztyn do końca czerwca był związany z bankiem Pekao.

Podziel się
Dodaj komentarz
Marek Lusztyn wchodzi do zarządu mBanku (zdj. ilustracyjne).

"Rada nadzorcza powołuje z dniem 22 października 2020 r. Marka Lusztyna na stanowisko wiceprezesa zarządu mBanku. Po uzyskaniu zgody KNF, Marek Lusztyn obejmie funkcję wiceprezesa banku ds. zarządzania ryzykiem. Lidia Jabłonowska-Luba, która złożyła rezygnację, pełniła funkcję szefowej ryzyka od kwietnia 2013 roku" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec czerwca Marek Lusztyn rozstał się z Pekao. Od 2017 roku wiceprezesem tego banku odpowiedzialnym za ryzyko. Po rezygnacji z funkcji prezesa banku przez Michała Krupińskiego w listopadzie 2019 roku, Lusztyn został prezesem Pekao.

Bankiem kierował do 22 kwietnia 2020 roku, kiedy to na stanowisku prezesa zastąpił go Leszek Skiba. Lusztyn wrócił wtedy na swoje poprzednie stanowisko. Kulisy tej zmiany opisywaliśmy szczegółowo w money.pl.

Zobacz: Od krachu po hossę. Pandemia wstrząsnęła rynkami. "Te branże zyskują, nic im nie zaszkodzi"

Marek Lusztyn ma stopień doktora nauk ekonomicznych SGH, inżynier informatyk; jest absolwentem INSEAD oraz University of Illinois.

"Ukończył szereg międzynarodowych szkoleń i programów menedżerskich w zakresie bankowości, finansów i zarządzania, m.in. Singularity University, Stanford Graduate School of Business oraz Bocconi University. Zasiada w Radzie Uczelni Szkoły Głównej Handlowej. Karierę zawodową zaczynał w Banku Handlowym w Warszawie. Od 2000 r. pracował w Grupie Banku Pekao. W latach 2017-2020 pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za ryzyko, a następnie prezesa zarządu banku. Przez blisko 10 lat odpowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit (ówczesnego właściciela Pekao) we Włoszech, w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Ostatnio Senior Advisor w Boston Consulting Group" - czytamy dalej w komunikacie mBanku.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 158,72 mld zł na koniec 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2020

45t5to czas zamykac konto

Rozwiń komentarze (1)