Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w Banku Pekao. Leszek Skiba nowym prezesem

Bank Pekao ma nowego prezesa. Decyzją rady nadzorczej został nim Leszek Skiba, który przed kilkoma dniami zamienił stanowisko wiceministra finansów na wiceprezesa tej instytucji finansowej. Wiceprezesami z kolei zostali dotychczasowy prezes zarządu Marek Lusztyn oraz Krzysztof Kozłowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MF)
Leszek Skiba był wiceministrem finansów. Właśnie został prezesem Banku Pekao.

O decyzji w tej sprawie bank poinformował w komunikacie. Teraz na ten ruch zgodę musi wyrazić Komisja Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Leszek Skiba będzie kierować pracami zarządu.

Przed tygodniem informowaliśmy w money.pl, że Leszek Skiba opuszcza resort finansów, by objąć stanowisko wiceprezesa w Banku Pekao. W rządzie zasiadał od 2015 roku. W ministerstwie odpowiadał przede wszystkim za nadzór nad polityką makroekonomiczną, a także nad legislacją w obszarze podatkowym w latach 2016-2017 - podaje Polska Agencja Prasowa. Oprócz tego do jego obowiązków należało wsparcie legislacji dotyczącej rynków finansowych i kapitałowych.

Skiba także od marca 2019 roku do kwietnia 2020 roku był przewodniczącym Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Zobacz też: Koronawirus. Duże koncerny mogą wykorzystać sytuację. "Przejęcia są możliwe"

Natomiast wiceprezesem banku został dotychczasowy prezes Marek Lusztyn, pod warunkiem uzyskania zgody KNF. Według komunikatu Pekao, sam zrezygnował z fotela prezesa. Na nowym stanowisku Lusztyn będzie odpowiadać za nadzór nad zarządzaniem ryzykiem istotnym w działalności banku.

Leszek Skiba (na zdjęciu) dotychczas był wiceministrem finansów.
Zmiany w Banku Pekao. Dwóch nowych wiceprezesów

Do zarządu banku dołączył też Krzysztof Kozłowski, który obejmie fotel wiceprezesa. Wcześniej z tego stanowiska zrezygnował Marcin Gadomski, który nie podał przyczyny tej decyzji. Jednocześnie Gadomski pozostanie pracownikiem banku Pekao.

Ekspert ocenia ewentualny zakup mBanku przez Pekao jako pozytywny dla sektora
Pekao z ofertą na mBank. "To byłby dobry ruch"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: pekao, pekao sa, bank pekao, bank pekao sa, nominacja, prezes, leszek skiba, wiadomości, wiadomości, wiadomości, banki, marek lusztyn, krzysztof kozłowski
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-04-2020

WoytA tka PIS krzyczał 5 lat temu o ustawianiu kolesi na stołkach. W mojej firmie mamy 10 prezesa o roszadach na pełnomocnikach zarządu nie wspomnę. mam … Czytaj całość

22-04-2020

BRYLANTTak sobie pieszczochy obecnej władzy wymieniają i zmieniają ciepłe posadki!!!!!!!!!!!!!!

22-04-2020

MietekMają rozmach.Stary prezes będzie de facto zarzadal,a ten jak Jasiński będzie pobierał pensje.

Rozwiń komentarze (11)