Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Zmiany w Banku Pekao. Dwóch nowych wiceprezesów

13
Podziel się:

Stanowiska wiceprezesów w Banku Pekao obejmą Leszek Skiba oraz Grzegorz Olszewski, o czym poinformowała instytucja w komunikacie. Skiba był dotychczasowo wiceministrem finansów, natomiast Olszewski jest związany z Pekao od jakiegoś czasu.

Leszek Skiba (na zdjęciu) dotychczas był wiceministrem finansów.
Leszek Skiba (na zdjęciu) dotychczas był wiceministrem finansów. (East News, Michal Wozniak, East News)

Leszek Skiba w rządzie zasiada od 2015 roku, kiedy to objął stanowisko wiceministra finansów. W resorcie odpowiadał przede wszystkim za nadzór nad polityką makroekonomiczną, a także nad legislacją w obszarze podatkowym w latach 2016-2017 - podaje Polska Agencja Prasowa. Oprócz tego do jego obowiązków należało wsparcie legislacji dotyczącej rynków finansowych i kapitałowych.

Skiba także od marca 2019 roku do kwietnia 2020 roku był przewodniczącym Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Z kolei Grzegorz Olszewski członkiem zarządu Banku Pekao był od kwietnia 2019 roku. Odpowiadał w nim początkowo za zarządzanie produktami inwestycyjnymi i ubezpieczeniowymi. Następnie przejął nadzór nad Pionem Technologii i Operacji. Odpowiada m.in. za robotyzację i automatyzację operacji bankowych i koordynację współpracy z grupą PZU SA - podaje PAP.

Olszewski także jest przewodniczącym rady nadzorczej Pekao Investment Management oraz Pekao Financial Services.

Zobacz także: Zobacz też: Szykuje się wojna gospodarcza. "Zostaniemy z tyłu. Potrzebne większe wsparcie"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
ja
4 lata temu
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Niedawno opisany w niej system uchronił przed ostatnimi spadkami.
tezeusz
4 lata temu
Jak w PRL. To się nazywało karuzela stanowisk. Jak już ktoś na nią wsiadł to zawsze coś się znalazło dla niego. Stosowano jeszcze opcję tzw. kop w górę - nieudacznik otrzymywał jakieś niby prestiżowe stanowisko (z nazwy) a w rzeczywistości nie miał żadnych obowiązków, nic nie robił i brał kasę. To też już było - przykład Beata Szydło
ech
4 lata temu
upolitycznianie banków ciąg dalszy... SZKODA!
Zwykły obywat...
4 lata temu
dojenie Państwa akt kolejny bo tym bogata chata co "ukręci" pis tata
baca
4 lata temu
kolejny wypas na hali?