Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mariusz Poławski został powołany na wiceprezesa zarządu Develii

1
Podziel się

Warszawa, 25.01.2021 (ISBnews) - Rada nadzorcza Develii powołała do składu zarządu Mariusza Poławskiego, powierzając mu pełnienie funkcji wiceprezesa, podała spółka.

Mariusz Poławski został powołany na wiceprezesa zarządu Develii
bDHEmjVh

Mariusz Poławski jest absolwentem magisterskich studiów menedżerskich na Wydziale Zarzadzania Uniwersytetu Warszawskiego.

"Posiada blisko 20-letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich. Od 2003 roku związany był z grupą kapitałową Marvipol pełniąc funkcję dyrektora zarządzającego, dyrektora operacyjnego, członka zarządu oraz wiceprezesa zarządu. Przez ostatnie 7 lat odpowiadał przede wszystkim za sektor mieszkaniowy i magazynowy, w tym m.in. za szeroko pojętą realizację i komercjalizację projektów deweloperskich. Mariusz Poławski w ramach pełnionych funkcji planował i wdrażał wiele złożonych projektów, innowacji, optymalizacji podnoszących rentowność zarządzanych spółek" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej był m.in. od 2008 do 2015 członkiem zarządu, wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym autoryzowanych dealerstw samochodów marek Jaguar i Land Rover w Polsce: JLR Centrum, JLR Gdańsk, JLR Łódź, a od 2003 do 2008 dyrektorem zarządzającym sieci myjni samochodowych Robo Wash Center, działających w segmencie motoryzacyjnym grupy kapitałowej Marvipol, wymieniono również.

bDHEmjVj

Wcześniej spółka podała w osobnym komunikacie, że Mirosław Kujawski złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu ze skutkiem natychmiastowym, nie podając przyczyn decyzji.

Develia - dawniej LC Corp - kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2020 r. sprzedała 1 361 lokali.

bDHEmjVK
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
valdeck
miesiąc temu
To niestety nie wróżę Develia dobrze z takim "specjalistą"...