Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Mark Zuckerberg jednego dnia wzbogacił się o 11 mld dol. Goni najbogatszych ludzi świata

12
Podziel się:

Mark Zuckerberg w jeden dzień zarobił 11 mld dolarów. Nadal jednak znajduje się poza pierwszą dziesiątką najbogatszych ludzi świata. Facebook odrabia straty dotyczące aktywnych użytkowników, co jest istotne z punktu widzenia przychodów reklamowych. Wzrost cen akcji Mety cieszy także inwestorów z Wall Street.

Mark Zuckerberg jednego dnia wzbogacił się o 11 mld dol. Goni najbogatszych ludzi świata
Mark Zuckerberg odrabia starty do najbogatszych ludzi świata (Getty Images, George Frey, © 2020 Bloomberg Finance LP)

Mark Zuckerberg dwa miesiące temu wypadł z pierwszej dziesiątki najbogatszych ludzi na świecie. Teraz, jak informuje CNN, stara się znowu wrócić do elity.

Akcje spółki Meta w czwartek (28.04.) zyskały na wartości ponad 17 proc., dzięki czemu Zuckerberg stał się bogatszy o prawie 11 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Wcześniej akcje spółki zaliczyły wzrost o 19 proc., co na krótko zwiększyło majątek Zuckerberga o 11,5 mld dolarów.

W środę (27.04.) Zuckerberg znajdował się na 18. miejscu z majątkiem 65 mld dolarów. Czwartkowa zwyżka powinna przesunąć go o kilka miejsc w górę i zwiększyć jego wartość netto do około 76 mld dol. Mimo że Meta w czwartek zyskała na wartości, jej akcje rok do roku staniały o 39 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Medyczna rewolucja. "Inwestorzy są zainteresowani"

Wall Street cieszy się razem z Markiem Zuckerbergiem

Mimo że Meta nie spełniła prognoz analityków z Wall Street dotyczących przychodów za pierwszy kwartał i odnotowała najwolniejszy wzrost przychodów od lat, to jednak inwestorzy świętują poprawę sytuacji w zakresie liczby użytkowników — czyli kluczowego wskaźnika dla reklamodawców.

Facebook w 2021 roku się kurczył

Facebook jeszcze kilka lat temu był zdecydowanym liderem wśród globalnych mediów społecznościowych. Po 18 latach systematycznego wzrostu liczby użytkowników nastąpiło przełamanie. W czwartym kwartale 2021 roku było widać spadki w statystykach.

Średnia dzienna liczba użytkowników w okresie od października do grudnia 2021 roku spadła o około milion. Wciąż jednak w statystykach widnieje aż 1 mld 929 mln użytkowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Mizatonieplac...
4 tyg. temu
Nie zarobił ani dolara... Zmieniła się wycena jego spółki... Dla ciekawskich w ostatnie pół roku wycena spadło prawie 60%. Ale tytuł klikalny :)
11 miliardów ...
4 tyg. temu
I co z tego, że otrzyma 11 miliardów "papierków", jak i tak UMRZE - JEDYNA SPRAWIEDLIWOŚĆ na tym ZAKŁAMANYM, FAŁSZYWYM świecie! Rockefeller miał o "wiele więcej" dolców, PRZEDŁUŻAŁ sobie życie (liczne przeszczepy), a i tak umarł...Z pewnością "SMAŻY SIĘ" w piekle, ponieważ to DZIĘKI niemu od czasu (FAŁSZYWEJ) "pandemii" jest jeden wielki ŚWIATOWY CHAOS!!! Poczytajcie sobie, co mówił i co planował z Rothschild-em (kolejnym POTWOREM w ludzkiej skórze)...
Cieszyć się?
4 tyg. temu
Ludziom wzrastają raty do tego stopnia, że zaczynają mieć problemy z ich spłacaniem, inni muszą leczyc swoje dzieci i organizuja zbiórki a tu jakiś facet "zarabia" nagle 11 mld, piep rzyć ten świat.
Normalny
4 tyg. temu
Ludzie wierzą że tyle mu na konto wpłynęło :) Wycena firmy wzrosła. Kapitalizacja a faktyczna cena to jak PiS i PO
Gankier Banks...
4 tyg. temu
Bzdury piszecie !