Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mennica Polska ma zamówienie z NBP na monety o wartości ponad 82,27 mln zł

0
Podziel się:

Mennica Polska otrzymała zamówienie na dostawy monet dla Narodowego Banku Polskiego (NBP) na 2021 rok o łącznej wartości ponad 82,27 mln zł, podała spółka.  

Mennica Polska ma zamówienie z NBP na monety o wartości ponad 82,27 mln zł

"Zarząd Mennicy Polskiej informuje, że w wykonaniu zawartej z Narodowym Bankiem Polskim ramowej umowy dostawy monet z dnia 11 lipca 2007 r., 12 października 2020 r. wpłynęło do spółki roczne zbiorcze zamówienie NBP na produkcję i dostawę w roku 2021 monet powszechnego obiegu. Wartość zamówienia opiewa na łączną kwotę 82 271 602,8 zł" - czytamy w komunikacie.

Zamówienie określa terminy produkcji oraz dostawy poszczególnych partii zamówionych monet. Płatność z tytułu realizacji zamówienia następować będzie sukcesywnie, w ciągu 14 dni od dostawy przez spółkę do NBP poszczególnych partii zamówionych monet, podano także.

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)