Notowania

giełda
14.08.2019 08:21

Mercor miał 4,94 mln zł zysku netto, 9,92 mln zł EBITDA w I kw. r. obr.

Mercor odnotował 4,94 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego 2019/2020, t. od 1 kwietnia do 30 czerwca 2019 r., wobec 4,66 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zysk operacyjny wyniósł 7,2 mln zł wobec 6,95 mln zł zysku rok wcześniej Wynik EBITDA sięgnął 9,92 mln zł wobec 9,25 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 87,31 mln zł w I kw. wobec 82,54 mln zł rok wcześniej.

"Grupa w tym okresie zwiększyła skalę działania w kraju (+15% do 47,6 mln zł). Sprzedaż zagraniczna była zbliżona do ubiegłorocznego poziomu (-3% do 39,7 mln zł). Sprzedaż w Polsce stanowi 54% przychodów grupy, a sprzedaż zagraniczna 46%" - czytamy w komunikacie.

Mercor w I kw. przeznaczył na inwestycje ok. 4,4 mln zł, głównie na badania i rozwój nowych produktów oraz kolejne prace związane z rozwojem produkcji innowacyjnej płyty mcr Silboard (pion ogniochronnych zabezpieczeń konstrukcji), podano także.

"Kolejny rok obrotowy rozpoczęliśmy wzrostem skali działania i zyskowności. Wykorzystujemy w pełni koniunkturę w Polsce i Europie. Realizujemy wiele inwestycji, głównie w szeroko pojętym obszarze budownictwa kubaturowego. Umacniamy dywersyfikację produktową

i geograficzną. Rozwijamy sprzedaż nowych produktów i opracowujemy nowe rozwiązania. Otoczenie rynkowe sprzyja naszej grupie i widzimy wiele możliwości rozwoju, stawiając głównie na ekspansję geograficzną i nowości w ofercie. Jedną z nich jest innowacyjna płyta ogniochronna mcr Silboard. By uruchomić produkcję na dużą skalę, w kilku wariantach rozmiarowych, przenieśliśmy w ostatnich miesiącach zakupioną w maju linię technologiczną do zakładu koło Płocka. Jesteśmy w trakcie procesu montażowego i adaptacyjnego, który chcemy zakończyć w I połowie przyszłego roku. Zdobywamy kolejne, ciekawe kontrakty, II kwartał roku 2019/20 rozpoczęliśmy bardzo dobrze - w samym lipcu odnotowaliśmy 23-procentowy wzrost wartości zamówień rok do roku, do 39 mln zł" - skomentował prezes Krzysztof Krempeć, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. wyniósł 1,65 mln zł wobec 2,31 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz