Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

MF: Oprogramowanie dla e-Toll weszło w fazę intensywnych testów

0
Podziel się:

Oprogramowanie na potrzeby systemu poboru opłat drogowych e-Toll jest gotowe i znajduje się w fazie intensywnych testów, poinformował pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch.

MF: Oprogramowanie dla e-Toll weszło w fazę intensywnych testów

"Osiągnęliśmy kolejne kamienie milowe - zakończyliśmy etap produkcji oprogramowania i przeszliśmy do fazy testów" - powiedział Koch podczas wideokonferencji.

"Dbamy o to, by system był wydajny i skalowalny i spełniał swój cel - w nowatorski sposób pozwalał na uiszczenie opłaty za przejazd" - dodał.

Użytkownik e-Toll będzie korzystał z jednej, bezpłatnej aplikacji. Rejestracja do systemu będzie możliwa w całości trybie online i nie będzie konieczne podpisanie umowy. Metodą autoryzacji będzie profil zaufany lub dane podatkowe lub moduł eIDAS, wyjaśnili przedstawiciele resortu.

Dzięki e-Toll pobór wszystkich opłat drogowych będzie odbywał się w jednym systemie informatycznym bez konieczności utrzymywania bramek na autostradach. Przejazd odcinkami Konin - Stryków (autostrada A2) i Wrocław - Sośnica (autostrada A4) bez zatrzymywania się przed szlabanem będzie możliwy od 1 grudnia 2021 r., jak podało wcześniej ministerstwo.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)