Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

MFiPR oferuje 100 mln zł w dotacjach na B+R na walkę z koronawirusem

0
Podziel się:

Ogłoszony został nabór w nowym dotacyjnym konkursie na inwestycje w infrastrukturę służącą do testowania i przygotowania do produkcji szczepionek, respiratorów, środków odkażających i przetwarzania danych i innych produktów leczniczych związanych z pandemią koronawirusa, podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR).

MFiPR oferuje 100 mln zł w dotacjach na B+R na walkę z koronawirusem
(Unsplash.com)
bEsmYdKd

"Nowe środki uzupełnią ofertę, którą w programie Inteligentny Rozwój tworzą nabory dedykowane walce z koronawirusami. Dotacje w ogłaszanym konkursie wesprą infrastrukturę B+R niezbędną do udoskonalenia produktów służących zwalczaniu pandemii" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

"Udostępniając kolejną pulę środków dla innowatorów, pomagamy w inwestycjach budujących polską tarczę antywirusową. Zapraszamy przedsiębiorców, którzy zamierzają zainwestować w badania i rozwój, a zwłaszcza w przetwarzanie danych związanych z pandemią koronawirusa oraz w infrastrukturę służącą do testowania i przygotowania do produkcji szczepionek, respiratorów, środków odkażających i innych produktów leczniczych" - dodała wiceminister Anna Gembicka, odpowiadająca w MFiPR za program Inteligentny Rozwój.

Nabór wniosków przeznaczony jest dla firm planujących budowę lub unowocześnienie infrastruktury, niezbędnej do opracowania, przetestowania i udoskonalenia produktów służących zwalczaniu pandemii COVID-19 do fazy bezpośrednio poprzedzającej ich wdrożenie do masowej produkcji. Dofinansowanie otrzymają:

bEsmYdKf

- produkty lecznicze, w tym szczepionki, i terapie, ich półprodukty, farmaceutyczne składniki czynnych i surowców;

- wyroby medyczne oraz sprzęt szpitalny i medyczny, w tym respiratory, odzież i sprzęt ochronny, a także narzędzia diagnostyczne oraz niezbędne surowce;

- środki odkażające i ich produkty pośrednie oraz surowce chemiczne niezbędne do ich produkcji;

- narzędzia do gromadzenia lub przetwarzania danych związanych z przebiegiem i zwalczaniem pandemii COVID-19, wymieniono.

bEsmYdKl

Nabór wniosków rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 31 lipca br. Planowany budżet konkursu wynosi 100 mln zł. Dotacja umożliwi maksymalne dofinansowanie projektów do 75% kosztów kwalifikowanych. W przypadku, gdy realizacja projektu zakończy się w ciągu 2 miesięcy od podpisania umowy, wsparcie może wynieść nawet 90%, podsumowano.

bEsmYdKG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)