Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MFPR proponuje dla Zachodniopomorskiego 1,31 mld euro z programu regionalnego

0
Podziel się:

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPR) proponuje dla województwa zachodniopomorskiego ponad 1,31 mld euro z programu regionalnego na lata 2021-2027, poinformował resort. Jest to kolejne województwo, w którym zorganizowano konsultacje dotyczące podziału 76 mld euro ze środków unijnych.

MFPR proponuje dla Zachodniopomorskiego 1,31 mld euro z programu regionalnego
bECVBkiJ

"Zgodnie z propozycjami zawartymi w Umowie Partnerstwa marszałek województwa zachodniopomorskiego w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 będzie dysponował kwotą 1,311 miliarda euro na program regionalny" - czytamy w komunikacie.

Jak poinformowała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, województwo będzie mogło skorzystać ze wsparcia w ramach programów krajowych i Funduszu Odbudowy.

Ponadto, do podziału pozostaje dodatkowo ponad 7 mld euro na wszystkie programy regionalne. Środki te zostaną podzielone na województwa po negocjacjach kontraktu programowego. Jeśli marszałek przedstawi dobre inwestycje i dobrze je uargumentuje, województwo ma szansę otrzymać dodatkowe środki.

bECVBkiL

"Pomorze Zachodnie z jednej strony sprawnie wykorzystuje fundusze unijne, inwestuje je w rozwój gospodarki morskiej i stawia na rozwiązania przyjazne dla środowiska. Z drugiej strony jest wciąż regionem, który potrzebuje unijnego i krajowego wsparcia finansowego w realizacji planów inwestycyjnych" - powiedziała Jarosińska-Jedynak, cytowana w komunikacie.

Podobnie, jak w latach 2014-2020, również w nowej perspektywie około 60% funduszy z polityki spójności trafi do programów realizowanych na poziomie krajowym. Pozostałe 40% otrzymają programy regionalne zarządzane przez marszałków województw. Łącznie w ramach polityki spójności i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Polska ma do dyspozycji 76 mld euro.

Pieniądze na programy regionalne podzielono według algorytmu opartego na obiektywnych kryteriach, m.in. na liczbie ludności i PKB na mieszkańca. 75% środków zostało już podzielonych, a 25% przeznaczono na rezerwę programową do podziału na późniejszym etapie programowania w czasie negocjacji kontraktu programowego.

(ISBnews)

bECVBkjm
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)