Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MKiŚ: Nowa odsłona 'Czystego Powietrza' uwzględni budynki wielorodzinne

0
Podziel się:

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zakłada, że nowa odsłona programu "Czyste Powietrze" (tzw. wersja 3.0) będzie skierowana do gmin borykających się z największym zanieczyszczeniami powietrza, a katalog beneficjentów zostanie uzupełniony o właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, poinformował wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

MKiŚ: Nowa odsłona 'Czystego Powietrza' uwzględni budynki wielorodzinne

"Planuje się, że nowa odsłona programu będzie skierowana do gmin, gdzie problem jakości powietrza jest najbardziej znaczący. Uwzględnione w pilotażu usprawnienia programu mają służyć rozszerzeniu katalogu beneficjentów o właścicieli lokali w budynkach wielolokalowych, którzy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu" - napisał Guibourgé-Czetwertyński w odpowiedzi na interpelację poselską.

Wskazał, że 18 września br. kierownictwo resortu klimatu wraz z członkami zarządu NFOŚiGW wzięło udział w spotkaniu w Gminie Pszczyna, która jest zainteresowana przeprowadzeniem na swoim obszarze pilotażu nowej wersji programu (tzw. wersji 3.0).

W październiku br. NFOŚiGW rozpoczął nabór wniosków w drugiej części programu "Czyste Powietrze", przygotowanej dla beneficjantów o niższych dochodach, którzy mogą otrzymać dotację nawet do 37 tys. zł na wymianę pieca i termomodernizację domu. We wrześniu minister klimatu zapowiedział nowelizację programu dotyczącą wsparcia dla budynków wielorodzinnych (od 3 do 7 lokali).

"Czyste Powietrze" to program z budżetem 103 mld zł na lata 2018-2029. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)