Notowania

technologie
22.11.2019 15:26

ML System ma 16,9 mln zł dofinansowania z PARP na produkcję szyby zespolonej

ML System otrzymał 16,9 mln zł dofinansowania od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w związku z wdrożeniem do produkcji innowacyjnej szyby zespolonej z powłoką selektywną, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nieustannie doskonalimy i dywersyfikujemy naszą ofertę odpowiadając na potrzeby rynku i zrównoważonego budownictwa. Wprowadzenie do sprzedaży szyby nanopowłokowej z pasywną warstwą selektywną pozwoli na dywersyfikację sprzedaży i mocniejsze wejście ML System w branże szkła budowlanego i mobility. Produkt jest efektem własnych prac B+R i przyczyni się do poprawy własności energetycznych budynków i pojazdów. Szacujemy, że wprowadzenie na rynek innowacyjnej szyby zespolonej nastąpi w ciągu 2,5 roku, co powinno zaowocować umocnieniem pozycji spółki w dynamicznie rozwijającej się branży szkła przeznaczonego dla stolarki i ścian osłonowych budynków. Dodatkowo stworzy nowe możliwości w branży mobility" - skomentował prezes Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie.

Umowa z PARP została zawarta w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Łączna wartość projektu to 34,5 mln zł, a wartość kosztów kwalifikowalnych to 28 mln zł. Dofinansowanie w kwocie 16,9 mln zł zostanie przekazane w formie zaliczki i refundacji. Przewidywany termin zakończenia projektu, tj. wdrożenia do produkcji innowacyjnej szyby zespolonej z powłoką selektywną wykorzystującą nanowarstwę półprzewodnikową, to kwiecień 2022 r. Okres kwalifikowalności kosztów trwa od 15 listopada 2019 r., do 15 kwietnia 2022 r., podano także.

ML System S.A. to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz