Notowania

technologie
27.03.2019 08:49

ML System miał 5,65 mln zł zysku netto, 7,2 mln zł zysku EBIT w 2018 r.

ML System odnotował 5,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec 6,07 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nieznaczny spadek zysku netto w 2018 r. rok do roku wynika ze wzrostu amortyzacji oraz kosztów pracowniczych. Ponadto należy wskazać na wzrost kosztów podwykonawstwa, ale w ocenie spółki jest to czynnik jednorazowy" - czytamy w komunikacie.

Zysk operacyjny wyniósł 7,2 mln zł wobec 7,28 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 14,5 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 123,29 mln zł w 2018 r. wobec 54,35 mln zł rok wcześniej.

"Niezmiennie pracujemy nad rozbudową miksu produktowego w kierunku asortymentu zapewniającego wyższą rentowność, tj. rozwiązań BIPV i Smart City. Oczekujemy, że zmiany legislacyjne obligujące do wykorzystywania komponentów aktywnych w budownictwie oraz

rosnące zapotrzebowanie na zieloną energię będą wspierać nasz rozwój" - skomentował prezes Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie.

Fundamentem wzrostu ML System są inwestycje w badania i rozwój. W 2018 r. spółka przeznaczyła na ten cel 5,4 mln zł, zaś nakłady inwestycyjne wyniosły 25,6 mln zł, podano w informacji.

Na koniec grudnia 2018 r. wskaźnik dług netto/EBITDA kształtował się na poziomie 0,9x, co pozwala spółce w sposób bezpieczny planować kolejne przedsięwzięcia kapitałowe, dodano w informacji.

"W 2018 r. sprzedaż zagraniczna wyniosła 1,9 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 251%. W ramach rozwoju potencjału eksportowego, w grudniu 2018 r. firma rozpoczęła sprzedaż gamy produktów fotowoltaicznych do strategicznego partnera, który będzie odpowiedzialny za promocję i dystrybucję oferty ML System w Australii i Nowej Zelandii. Wśród nowych rynków zbytu spółki w ostatnim czasie pojawiły się także Niemcy, Austria, Chorwacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Arabia Saudyjska" - czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 5,5 mln zł wobec 6,07 mln zł zysku rok wcześniej.

ML System S.A. to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2018 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz