Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
21.11.2020 11:47

Morawiecki: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przyznawany jak dotychczas

Ze względu na przedłużenie terminu nauki zdalnej dla dzieci, dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany na dotychczasowych zasadach, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wszelkie zasady dotyczące zasiłków opiekuńczych będą takie same, jak w marcu kwietniu, maju i czerwcu. A więc osoby, które mają dzieci w wieku takim, który uprawnia do pobierania tego zasiłku, znają te zasady" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że "jeżeli jest sytuacja taka, że dzieci do szkoły [...] nie chodzą, to ten zasiłek opiekuńczy przecież jest świadczony dla osób uprawnionych".

Wcześniej premier poinformował, że nauka zdalna zostanie przedłużona do 24 grudnia, ale następnie od 4 do 17 stycznia uczniowie wszystkich szkół udadzą się na ferie.

Zgodnie z obecnymi regulacjami, dodatkowy zasiłek z tytułu opieki nad dzieckiem do lat 8 ze względu na przejście na naukę zdalną dzieci z klas I-III przysługuje do 29 listopada.

Zasiłek przysługuje:

- rodzicom dzieci do lat 8,

- ubezpieczonym rodzicom dzieci:

  • do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności;
  • do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
  • do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego;

- ubezpieczonym rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionym od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad tą osobą.

Nie jest on wliczany do limitu przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2020

TrumpUwaga zakładam centrale trzysta sześćdziesiąt sześć dwadzieścia cztery pięćdzisiąt. Ibisz Szydło. Canal plus w abonamencie. Pomyślności

21-11-2020

TrumpNa tym telefonie została założona platforma hugo.

21-11-2020

SołtysCzy ta droga będzie szła przez Wąchock????

Rozwiń komentarze (3)