Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przyznawany jak dotychczas

3
Podziel się:

Ze względu na przedłużenie terminu nauki zdalnej dla dzieci, dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany na dotychczasowych zasadach, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przyznawany jak dotychczas

"Wszelkie zasady dotyczące zasiłków opiekuńczych będą takie same, jak w marcu kwietniu, maju i czerwcu. A więc osoby, które mają dzieci w wieku takim, który uprawnia do pobierania tego zasiłku, znają te zasady" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że "jeżeli jest sytuacja taka, że dzieci do szkoły [...] nie chodzą, to ten zasiłek opiekuńczy przecież jest świadczony dla osób uprawnionych".

Wcześniej premier poinformował, że nauka zdalna zostanie przedłużona do 24 grudnia, ale następnie od 4 do 17 stycznia uczniowie wszystkich szkół udadzą się na ferie.

Zgodnie z obecnymi regulacjami, dodatkowy zasiłek z tytułu opieki nad dzieckiem do lat 8 ze względu na przejście na naukę zdalną dzieci z klas I-III przysługuje do 29 listopada.

Zasiłek przysługuje:

- rodzicom dzieci do lat 8,

- ubezpieczonym rodzicom dzieci:

  • do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności;
  • do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
  • do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego;

- ubezpieczonym rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionym od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad tą osobą.

Nie jest on wliczany do limitu przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Trump
4 lata temu
Na tym telefonie została założona platforma hugo.
Sołtys
4 lata temu
Czy ta droga będzie szła przez Wąchock????
Trump
4 lata temu
Uwaga zakładam centrale trzysta sześćdziesiąt sześć dwadzieścia cztery pięćdzisiąt. Ibisz Szydło. Canal plus w abonamencie. Pomyślności