Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
19.10.2020 15:20

Morawiecki: Jeżeli będą dodatkowe obostrzenia, za 2-3 dni je ogłosimy

Jeżeli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zostaną ogłoszone za dwa-trzy dni, poinformował premier Mateusz Morawiecki.  

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

"Chcę zapewnić, że idziemy drogą środka, że jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to te obostrzenia za dwa, trzy dni ogłosimy. I one będą w taki sposób skonstruowane, żeby ogromna część naszej gospodarki w jak najmniejszym stopniu ucierpiała, bo obrona miejsc pracy, obrona możliwości świadczenia pracy dla przedsiębiorców jest fundamentalnym warunkiem powodzenia walki z epidemią" - powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

Podkreślił, że rząd przygotowuje różne rozwiązania.

W sobotę wprowadzono dodatkowe obostrzenia dla strefy żółtej i czerwonej. W strefie żółtej znalazł się cały kraj, w strefie czerwonej 152 powiaty, w tym 11 z 16 miast wojewódzkich i wiele innych większych miast, m.in. Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rzeszów, Bydgoszcz, Lublin.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 482 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 183 248 osób. Łącznie zmarło 3 614 osób.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-10-2020

RadekPodejście premiera Morawieckiego jest bardzo racjonalne, idziemy drogą środka, zarówno gospodarka jak i pandemia są pod kontrolą. Właśnie tak należy … Czytaj całość

19-10-2020

AnonimJa ufam decyzjom rządu, według mnie wirusa nie należy bagatelizować, powinniśmy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa, to nie są żarty.

19-10-2020

NickMyślę, że te obostrzenia wpłyną bardzo korzystnie na zniwelowanie problemu wzrostu zakażeń w Polsce, z pewnością bezczynnie nie należy siedzieć. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)