Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Morawiecki: Kolejne decyzje dot. otwierania gospodarki możliwe w tym tygodniu

1
Podziel się:

Jeśli spadek zajętości łóżek i respiratorów będzie kontynuowany, to już w tym tygodniu rząd będzie chciał przedstawić kolejne zasady, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby krok po kroku otwierać gospodarkę, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Kolejne decyzje dot. otwierania gospodarki możliwe w tym tygodniu
(Flickr)
bECVrkWJ

"Obserwujemy spadek zajętych łóżek i respiratorów. Jeżeli będzie kontynuowany, to już w tym tygodniu będziemy chcieli przedstawić kolejne zasady, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby krok po kroku otwierać gospodarkę" - powiedział Morawiecki, cytowany na profilu Kancelarii Premiera na Twitterze.

Premier podkreślił, że rząd analizuje sytuację we wszystkich branżach dotkniętych pandemią.

"Obecnie przyglądamy się bardzo dokładnie, w jaki sposób w nowym protokole sanitarnym można by luzować restrykcje w niektórych miejscach, zwłaszcza, jeżeli w najbliższych paru dniach pozytywne dane dotyczące liczby zakażeń, liczby zgonów, a także zajętości łóżek covidowych, respiratorów, a także dane dotyczące pandemii wokół nas, w innych krajach UE się potwierdzą" - wskazał Morawiecki podczas konferencji prasowej w Zabrzu.

bECVrkWL

Od dziś sklepy w galeriach handlowych zostały otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym, podobnie jak galerie sztuki i muzea.

Pozostałe obostrzenia zostają utrzymane do 14 lutego. Do tego czasu nauka będzie odbywać się w dotychczasowym trybie.

Utrzymany zostaje zakaz zgromadzeń, imprez, restauracje mogą przygotowywać żywność na wynos i w dowozie, hotele pozostają zamknięte dla podróży służbowych (wyjątki dla medyków i w przypadkach związanych z infrastrukturą krytyczną) zamknięte pozostają stoki, siłownie i kluby fitness (infrastruktura sportowa jest tylko dla uprawiających sport zawodowo).

bECVrkXm
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Darek
8 miesięcy temu
Stoki i cała branża narciarska ma ogromny problem. Interes ruszy dopiero przyszlej zimy. Brawo ponie Morawiecki , cel osiągnięty , ludzie pogrążeni i poniżeni.