Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
10.06.2020 16:58

Morawiecki: Polska otwiera granice z UE od 13 VI, loty zagraniczne - od 16 VI

Od 13 czerwca Polska otwiera granice z państwami Unii Europejskiej, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Od 16 czerwca zostaną wznowione loty zagraniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Od 13 czerwca otwieramy granice Polski. Ograniczamy decyzję dot. granic na razie do państw UE. Potrzebne są jak najszybciej kontakty z krajami Unii Europejskiej - żeby powróciły do poprzedniego stanu" - powiedział Morawiecki podczas wizyty w fabryce w Łochowie, cytowany na profilu Kancelarii Premiera na Twitterze.

Poinformował też o wznowieniu lotów zagranicznych.

"Od 16 czerwca będą możliwe loty zagraniczne. Wchodzimy w kontakt już dzisiaj z LOT-em, żeby LOT mógł zaplanować odpowiednio powrót do świadczenia swoich usług" - powiedział.

Kontrola na granicach wewnętrznych UE została wprowadzona rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji w marcu, kilkakrotnie ją przedłużano (ostatnio od 4 maja br. do 13 maja br.). Ostatnie przedłużenie obowiązuje do 12 czerwca br. Natomiast zakaz lotów międzynarodowych obowiązuje do 16 czerwca.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2020

SosoCzyli pandemi nie było? Za szybko te zmiany. Ludzie olali maseczki co widać w sklepach. A w kolejkach do kas jeden na drugim. Obyśmy nie obudzili się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)