Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Morawiecki: Wskaźnik waloryzacji rent i emerytur na br. jest na poziomie 104,24%

3
Podziel się:

Rada Ministrów przyjęła wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w roku 2021 na poziomie 104,24%, przy czym waloryzacja nie będzie mogła być niższa niż 50 zł, poinformował premier Mateusz Morawiecki.  Waloryzacja ponad planowany wcześniej wskaźnik 103,84% to dodatkowy koszt 1 mld zł.

Morawiecki: Wskaźnik waloryzacji rent i emerytur na br. jest na poziomie 104,24%
(money.pl)
bEEAIPeJ

"Dziś na Radzie Ministrów przyjęliśmy nowy wskaźnik waloryzacji, wskaźnik waloryzacji minimalnej emerytury o co najmniej 50 zł oraz wskaźnik waloryzacji rent i emerytur na rok 2021 - 104,24%. To wyższy wskaźnik niż zakładaliśmy jeszcze parę miesięcy temu" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

"Dodatkowy koszt dla budżetu państwa polskiego 1 mld zł" - dodał.

Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zakładała, że emerytury w 2021 roku będą waloryzowane na poziomie 3,84%, o nie mniej niż 50 zł.

bEEAIPeL

W noweli zastrzeżono, że gdyby okazało się, że wskaźnik waloryzacji będzie wyższy od wskaźnika 104,16%, waloryzacji świadczeń w 2021 r. dokona się rzeczywistym wskaźnikiem waloryzacji, określonym w art. 89 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Prognozowany koszt waloryzacji przy wskaźniku 103,84% miał wynieść 9,6 mld zł. Gwarantowana podwyżka miała obowiązywać ok. 10% świadczeniobiorców.

Waloryzacja dokonywana jest co do zasady corocznie, 1 marca.

(ISBNews)

bEEAIPfm
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Leon
8 miesięcy temu
A ile wynosi realna inflacja? Powiedział coś Pinokio?
Ekonomista
8 miesięcy temu
I znów, kto bogaty ten jest bogatszy, kto biedny ten będzie biedniejszy. W pracy nie ma podwyżek procentowo tylko kwotowo. Najniższe parę groszy, najwyższe w setkach. Rewaloryzacja powinna być kwotowa np. 150 zł wszyscy. Przecież ten co ma 5 czy 10 tys zawsze będzie miał taką różnicę jaką miał. A przy procentowej różnica będzie się dużo zwiększyła. Za kilka lat ci z najmniejszymi będą żebrać lub z głodu umierać a ci z wysokimi śmieją się bo mają łatwy pieniądz. Ja jestem wśród nich.
Swat
8 miesięcy temu
Pisz:4 a nie 104!!!
bEEAIPfn