Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek jednej ze szczepionek

11
Podziel się:

Polska planuje zamówić maksymalną liczbę przysługujących jej szczepionek na mocy umowy, jaką Komisja Europejska zawierała z firmami farmaceutycznymi w imieniu państw członkowskich. W odniesieniu do jednej ze szczepionek, zamówiliśmy już 16 mln dawek, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek jednej ze szczepionek

"Zadeklarowaliśmy, że tak szybko, jak te szczepionki zostaną dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej, przez Europejską Agencję Rejestracji Leków, tak [szybko] zamawiamy maksymalną przysługującą Polsce z tytułu wielkości populacji [...] liczbę szczepionek" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

"Więc zamówimy maksymalną liczbę szczepionek. I w odniesieniu do jednej z tych szczepionek to zamówienie złożyliśmy, zamówienie na około 16 mln, bo tyle przypadało z dostępnych dla całej Unii Europejskiej dawek i maksymalnego poziomu, o jaki mogliśmy zawnioskować" - dodał.

Poinformował, że trwa przygotowanie infrastruktury do szczepień przeciw COVID-19, szczepienia mają być dobrowolne. Potwierdził też, że szczepionki mają być dostępne w styczniu 2021 r. Pracuje nad nimi kilka firm farmaceutycznych, w tym Pfizer i AstraZeneca.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 213 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19. Dotychczas zachorowało 843 475 osób, zmarło 13 288.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(11)
Amator piwa.
4 lata temu
Przecierz nie ma jeszcze żadnych szczepionek !!!!!!
hihi
4 lata temu
Akcja depopulacja nadzór koniec wolności no i chipy
Dimino
4 lata temu
Już planują obowiązkowe szczepienia na całym świecie. Chcą zaszczepić całą populację nie zbadaną do końca szczepionką . Nikt nie jest w stanie stwierdzić, jakie będzie miała skutki uboczne po 5 latach. Technologia dotychczas nie stosowaną , gmerającą naszą odpornością na poziomie DNA. Szaleni naukowcy chcą ryzykować życiem całej populacji ludzkiej. Czegoś takiego nie było dotychczas w historii światami. Żlevsię dzieje , kiedy nauka zaczyna być religią, a naukowcy bawią się w Boga. Powstrzymamy tych szaleńców, póki nie jest za późno. Śmiem wątpić, czy napewno tu chodzi o neutralizację tylko wirusa.
Hrum
4 lata temu
Raczej zostaliśmy do złożenia zamówienia.. i wrwa nam z kasy. 1.6 mld euro
Piotr
4 lata temu
Ja na pewno sie nie zaszczepie ale tez nikomu nie odradzam. Kazdy decyduje sam . jedyny plus ze jak juz Gates i jego Pfizer arobia na szczepionce beda musieli odtrabic sukces bo wiadomo jego szczepionka musi byc skuteczna i wtedy WHO zakonczy pandemie