Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki: Złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek jednej ze szczepionek

11
Podziel się

Polska planuje zamówić maksymalną liczbę przysługujących jej szczepionek na mocy umowy, jaką Komisja Europejska zawierała z firmami farmaceutycznymi w imieniu państw członkowskich. W odniesieniu do jednej ze szczepionek, zamówiliśmy już 16 mln dawek, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek jednej ze szczepionek
bDmyiWIB

"Zadeklarowaliśmy, że tak szybko, jak te szczepionki zostaną dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej, przez Europejską Agencję Rejestracji Leków, tak [szybko] zamawiamy maksymalną przysługującą Polsce z tytułu wielkości populacji [...] liczbę szczepionek" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

"Więc zamówimy maksymalną liczbę szczepionek. I w odniesieniu do jednej z tych szczepionek to zamówienie złożyliśmy, zamówienie na około 16 mln, bo tyle przypadało z dostępnych dla całej Unii Europejskiej dawek i maksymalnego poziomu, o jaki mogliśmy zawnioskować" - dodał.

Poinformował, że trwa przygotowanie infrastruktury do szczepień przeciw COVID-19, szczepienia mają być dobrowolne. Potwierdził też, że szczepionki mają być dostępne w styczniu 2021 r. Pracuje nad nimi kilka firm farmaceutycznych, w tym Pfizer i AstraZeneca.

bDmyiWID

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 213 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19. Dotychczas zachorowało 843 475 osób, zmarło 13 288.

bDmyiWJe
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(11)
Joanna K.
2 dni temu
Proponuj e najpierw zaszczepić tych 460+100 z Wiejskiej. Jesli przeżyją - szczepionka jest bezpieczna. Jeśli umrą - Polska będzie bezpieczna. Cześć, witejcie witejcie króliki doświadczalne :)
ehh
2 dni temu
Czyli twierdzą ze co 2 się zaszczepi?ha ale przewał z naszych pieniędzy. Rozmawiając z 6 osobami plus ja o szczepieniach powiedzielismy wspólnie NIE więc po jakiego czorata takie zamówienie? JAK PISAŁEM DLA WYPROWADZENIA KASY Z BUDŻETU
Obywatel
2 dni temu
Tyle szczepionek przyznała UE, a nie prezes
bDmyiWJf
Haha
wczoraj
Znowu wystrzelaja się z amunicji. Jedna z naszych lokalnych firm, zatrudniająca ponad 100 osób zaproponowała jesienią sfinansowanie szczepień na grypę. Zgodę wyraziły 2 osoby. Pozdrawiam
Njny
wczoraj
Ciekawe po co tyle myślą że ludzie będą się szczepić?