Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MPiT: Produkcja przemysłowa wzrośnie o ok. 5% r/r w lipcu

0
Podziel się

Produkcja sprzedana przemysłu odnotuje wzrost o ok. 5% r/r w lipcu po spadku o 2,7% r/r w czerwcu, prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

MPiT: Produkcja przemysłowa wzrośnie o ok. 5% r/r w lipcu
bDzshaRN

"W lipcu 2019 roku oczekujemy powrotu do dynamicznego wzrostu sektora przemysłowego z początku roku. Wzrost produkcji przemysłowej wyniesie ok. 5% (r/r). To zasługa układu kalendarza, co pozytywnie wpłynie na aktywność przedsiębiorstw. Oczekujemy także powrotu do pozytywnych tendencji w produkcji samochodowej, co wpłynie na wzrost produkcji w tej sekcji" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), produkcja sprzedana przemysłu w czerwcu 2019 roku była o 2,7% niższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2018 roku. Po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, produkcja w czerwcu wzrosła o 2,7% r/r.

"Notowany w pierwszych 5 miesiącach dynamiczny wzrost produkcji przemysłowej o średnio 7% został zatrzymany w czerwcu. Składa się na to przede wszystkim mniejsza liczba dni roboczych i wcześniej rozpoczęty sezon urlopowy związany z korzystną pogodą. Wysokie temperatury i odnotowany w czerwcu rekord ciepła mogły spowodować przestoje produkcji" - czytamy w komentarzu MPiT.

bDzshaRP
bDzshaSq
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)