Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
13.12.2019 08:26

MR: Sejm przyjął ustawę wprowadzającą Mały ZUS+

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą "Mały ZUS+", który wejdzie w życie 1 lutego 2020 r., poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Będą niższe składki dla najmniejszych przedsiębiorców - Sejm jednogłośnie uchwalił ustawę#MałyZUSPlus. Wejdzie ona w życie 01.02.2020. Uprawnieni do#MałyZUS w obecnej formule powinni zgłosić chęć korzystania z tej ulgi do 08.01.2020, a potem przejść na #MałyZUSPlus" - napisał resort na swoim profilu na Twitterze.

Rząd przyjął projekt ustawy o "Małym ZUS+" w końcu listopada. Jak wówczas informował resort, z tej ustawy będzie mogło skorzystać ok. 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców. Ich składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu i będą niższe średnio o kilkaset złotych miesięcznie, i jest to rozwiązanie dla najmniejszych firm, których przychód w 2019 r. zamknie się w kwocie 120 tys. zł. Szacowany koszt nowych regulacji dla finansów publicznych to ok. 1,3 mld zł w przyszłym roku i nawet 1,5 mld zł w kolejnych latach.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówiła wtedy, że w intencji resortu termin wejścia przepisów w życie to 1 stycznia 2020 r., ale podkreślała, że zależy on od tempa prac parlamentu. Wskazywała także, że dzięki rozszerzeniu "Małego ZUS-u" najmniejsi przedsiębiorcy każdego miesiąca zaoszczędzą średnio po kilkaset złotych.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz