Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MRPiT: KZN przekazał Miastu Poznań działkę o pow. 13 ha pod budowę szkoły

1
Podziel się:

Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) przekazuje Miastu Poznań działkę o powierzchni 13 ha pod budowę szkoły, a Poznań - w ramach wsparcia działań KZN - wniesie aportem do Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego grunty przy ul. Żelaznej, gdzie powstaną nowe mieszkania na wynajem, poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT).

MRPiT: KZN przekazał Miastu Poznań działkę o pow. 13 ha pod budowę szkoły
bEEEqYwR

Wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) Jarosław Pucek i zastępca prezydenta Miasta Poznania Bartosz Guss podpisali dzisiaj - w obecności wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anny Korneckiej porozumienie, które pozwoli zakończyć procedurę przekazania terenów przeznaczonych na cele edukacyjne i mieszkaniowe.

"Miasto wybuduje szkołę wraz z towarzyszącą infrastrukturą na gruntach otrzymanych nieodpłatnie od Krajowego Zasobu Nieruchomości. Działka przekazana przez KZN to nieruchomość położona w Poznaniu, na Strzeszynie, o łącznej powierzchni ponad 13 ha. Wkrótce rozpoczną się prace przygotowawcze do przyszłej zabudowy. Przeprowadzone zostaną niezbędne badania geotechniczne, geodezyjne i inwentaryzacja drzew" - czytamy w komunikacie.

Krajowy Zasób Nieruchomości(KZN) podejmuje działania w kierunku rozwoju budownictwa czynszowego przy ul. Żelaznej w Poznaniu. Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, przy wsparciu KZN, będzie mogło realizować inwestycje mieszkaniowe na gruntach samorządowych przy ul. Żelaznej, wniesionych aportem do PTBS.

bEEEqYwT

Dzięki podpisanemu porozumieniu mieszkańcy Poznania zyskają dostęp do nowej szkoły na Strzeszynie oraz do nowych, przystępnych cenowo mieszkań na wynajem. Krajowy Zasób Nieruchomości i Miasto Poznań deklarują dalszą współpracę w zakresie wzajemnej regulacji praw do nieruchomości, podano także.

bEEEqYxu
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Pozhoga
8 miesięcy temu
To wina Pisu.