Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MŚ: Zakaz wstępu do lasów i parków narodowych obowiązuje od dziś do 11 kwietnia

2
Podziel się:

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją premiera, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a parki narodowe pozostają zamknięte, podało Ministerstwo Środowiska.

MŚ: Zakaz wstępu do lasów i parków narodowych obowiązuje od dziś do 11 kwietnia

"Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy parków narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu" - czytamy w komunikacie.

"W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom" - czytamy dalej.

Od kilkunastu dni obowiązuje stan epidemii, przedłużono zawieszenie zajęć szkolnych w przedszkolach, szkołach podstawowych, średnich i na uczelniach do Wielkanocy. Przedłużono też zamknięcie granic. Ze względu na dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa, wprowadzono ograniczenia liczby klientów w sklepach: do 3 osób na kasę oraz na poczcie: do 2 osób na okienko. Wprowadzono zakaz poruszania się więcej niż dwóch osób (z wyjątkiem rodzin). Zamknięto skwery, bulwary i parki.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Insider
4 lata temu
Jak pojadę z dziećmi 40 km za miasto żeby pójść z nimi na spacer po pustym lesie to źle? Mam z nimi chodzić po zatłoczonych osiedlowych uliczkach? Skrajna głupi zakaz.
Głupota za gł...
4 lata temu
Zakazy, zakazy, zakazy.. Ludzie zacznijcie żyć. Życie to ryzyko. Każdy kiedyś umrze. Nie można żyć za wszelką cenę. Odporność organizmu jest najważniejsza. To nasza prawdziwa tarcza przed kolejnymi wirusami. Takie ograniczenia powodują osłabienie całego społeczeństwa.