Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Murapol sprzedał 939 mieszkań, przekazał 549 w I kw. 2019 r.

1
Podziel się:

Grupa Murapol sprzedała 939 mieszkań w I kwartale br. wobec 926 w analogicznym okresie ubiegłego roku, natomiast przekazała klientom 549 (o 266% więcej r/r), podała spółka.

Murapol sprzedał 939 mieszkań, przekazał 549 w I kw. 2019 r.

"Pierwszy kwartał bieżącego roku oceniamy pozytywnie pod względem wypracowanych wyników operacyjnych. Osiągnęliśmy sprzedaż na poziomie porównywalnym do tej z analogicznego okresu minionego roku, co jest zgodne z przyjętą strategią zakładającą stabilne i powtarzalne wyniki działalności. W zakresie przekazań mieszkań, w ciągu ostatnich 12 miesięcy wydaliśmy klucze do ponad 3 000 tys. lokali mieszkalnych. Jest to rekordowy poziom w całej dotychczasowej historii grupy i potwierdza słuszność obranej w minionym roku strategii koncentracji wszystkich posiadanych zasobów na core businessie czyli działalności deweloperskiej, z której się wywodzimy i na której wypracowujemy najwyższe rentowności" - powiedział prezes Nikodem Iskra, cytowany w komunikacie.

W I kwartale br. Grupa Murapol sprzedała 939 lokali mieszkalnych, w tym 614 na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych. Najwięcej, bo 176 umów sprzedaży dotyczyło mieszkań powstających w projektach realizowanych w Katowicach. Na drugim miejscu uplasował się Kraków z Wieliczką, gdzie nabywców znalazło 159 lokali mieszkalnych. 108 i 102 mieszkania zostały sprzedane odpowiednio w Warszawie i Wrocławiu, podano także.

W okresie od stycznia do marca 2019 r. Murapol przekazał klucze do 549 lokali mieszkalnych, wobec 150 w analogicznym okresie minionego roku. Najwięcej mieszkań zostało przekazanych klientom z Krakowa - 129, Torunia - 118 oraz Poznania - 106, czytamy dalej.

Ponadto w I kwartale br. grupa zaoferowała ponad 2 000 nowych mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 85 tys. m2, powstających w 13 projektach inwestycyjnych zarówno na głównych krajowych rynkach mieszkaniowych, tj. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Trójmieście, ale także w mniejszych lokalizacjach, takich jak Katowice, Gliwice, Tychy czy Wieliczka.

"Wszystkie inwestycje wprowadzone do sprzedaży od początku br. będą posiadały wdrożony Home Management System, autorski system infrastruktury technicznej i instalacji, dzięki któremu klienci otrzymają możliwość wyposażenia nabywanych lokali w inteligentne rozwiązania automatyki mieszkaniowej (smart home) - Murapol Appartme, umożliwiające zdalne sterowanie za pomocą smartfonu czy tabletu oświetleniem, ogrzewaniem, wodą oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania" - dodano w materiale.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa grupy dostępna jest w kilkunastu miastach.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Maroko
4 lata temu
Samo zło