Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nestmedic: Pierwsze urządzenia Pregnabit trafiają na rynek fiński

0
Podziel się

Nestmedic otrzymał pierwsze zamówienie na dostawę urządzeń teleKTG Pregnabit dla Szpitala Uniwersyteckiego (HUS) w Helsinkach w Finlandii, podała spółka. Jest to konsekwencja podpisanej w październiku 2018 r. umowy o współpracy z fińskim dystrybutorem Steripolar.

Nestmedic: Pierwsze urządzenia Pregnabit trafiają na rynek fiński
bEraALTp

"To ważny krok w ekspansji międzynarodowej, w szczególności na rynkach skandynawskich. Spółka realizuje równolegle działania mające na celu rozszerzenie dystrybucji teleKTG Pregnabit na kolejne kraje" - czytamy w komunikacie.

Zamówienie obejmuje dostawę urządzeń teleKTG Pregnabit oraz licencji na korzystanie z systemu Pregnabit. Ponadto spółka wprowadzi kolejne zmiany funkcjonalne dostosowujące system do specyficznych potrzeb szpitala. Uzgodnioną datą dostarczenia urządzeń do HUS jest 15 maja br., natomiast kompleksowe uruchomienie systemu Pregnabit na terenie szpitala zaplanowane jest na czerwiec br., podano.

Finlandia zaliczana jest do jednego z najbardziej zaawansowanych rynków na świecie w zakresie wdrożeń rozwiązań telemedycznych. To jednocześnie kraj o dużych nakładach finansowych na ochronę zdrowia pacjentki ciężarnej i opiekę okołoporodową. Roczna ilość urodzeń w Finlandii wynosi około 50 tysięcy. Ponad 30% porodów odbywa się w HUS, który wprowadza do listy usług medycznych system teleKTG Pregnabit. Szpital zatrudnia 25 tys. kadry medycznej, która rocznie udziela pomocy medycznej ponad 500 tys. pacjentom. Ponadto HUS koordynuje krajową opiekę medyczną nad pacjentami zmagającymi się z chorobami ciężkimi oraz rzadkimi, czytamy dalej.

bEraALTr

"To bardzo ważny projekt w realizacji strategii ekspansji systemu Pregnabit na rynkach zagranicznych. Nasze rozwiązanie zostało docenione przez specjalistyczny szpital, na bardzo wymagającym rynku. To także efekt udanej współpracy z naszym partnerem w Finlandii - firmą

Steripolar Oy. Tym projektem rozpoczynamy nowy rozdział w rozwoju naszej firmy na rynkach zagranicznych" - skomentował dyrektor ds. ekspansji zagranicznej Nestmedic Sławomir Bartoszcze, cytowany w komunikacie.

W marcu i kwietniu br. spółka prowadziła prace dostosowujące platformę telemedyczną Pregnabit do wymagań HUS oraz finalizowała ustalenia w kwestii integracji z systemami teleinformatycznymi tego szpitala. W Finlandii realizowany jest nowy model współpracy. Spółka sprzedaje urządzenia oraz dostęp do platformy telemedycznej Pregnabit, jednak nie interpretuje wyników badań KTG. Będą one oceniane bezpośrednio przez personel medyczny lokalnego szpitala. Nowy model nie wymaga od spółki ponoszenia kosztów stałych, a jednocześnie oferuje bardzo atrakcyjne marże i rentowność, podkreślono.

Nestmedic planuje w najbliższych miesiącach kolejne sprzedaże do szpitali w Finlandii. Współpraca Nestmedic z Steripolar oraz wdrożenie teleKTG Pregnabit w Szpitalu Uniwersyteckim w Helsinkach otwiera możliwości rozwoju w kolejnych krajach skandynawskich, należących do

bEraALTx

najbardziej atrakcyjnych rynków dla produktów telemedycznych w Europie, przekonuje spółka.

"Kraje skandynawskie kładą bardzo duży nacisk na ochronę zdrowia oraz są otwarte na innowacyjne rozwiązania telemedyczne, które wpływają na zwiększenie standardów opieki okołoporodowej. Dodatkowo, kluczową rolę w opiece okołoporodowej pełni tam położna, dla której system Pregnabit stanowi ważne wsparcie w profesjonalnej opiece nad pacjentką" - powiedziała prezes spółki Patrycja Wizińska, również cytowana w komunikacie.

Firma Nestmedic SA powstała w 2014 roku. Jej zespół stworzył innowacyjny produkt - system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Nestmedic zadebiutował na NewConnect w 2017 r.

bEraALTS
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)