Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Neuca ma umowy nabycia 50,2% w TU Zdrowie za 37,9 mln zł

0
Podziel się:

Neuca podpisała umowy, na podstawie których ma nabyć 50,2% akcji spółki Pomerania, która jest jedynym akcjonariuszem Towarzystwa Ubezpieczeń Zdrowie, za 37,9 mln zł, podała spółka. Cena nabycia akcji może być zwiększona do maksymalnie 61,5 mln zł.

Neuca ma umowy nabycia 50,2% w TU Zdrowie za 37,9 mln zł
(Pixabay)
bEEymkRN

"Będziemy mogli zaoferować ubezpieczeniową gwarancję dostępności usług medycznych, a TU Zdrowie rozwinąć model współpracy z siecią dostawców usług medycznych. Strategia Neuca w obszarze pacjenta polega na zapewnianiu poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego i podniesieniu jakości życia. Ubezpieczeniowa gwarancja dostępności usługi medycznej doskonale się w nią wpisuje" - skomentował wiceprezes Neuki Paweł Kuśmierowski, cytowany w komunikacie.

"Z dużym przekonaniem wybraliśmy właśnie Neuca na inwestora strategicznego, wierzymy, że połączone siły dadzą nam możliwość dostarczania kompleksowych usług medycznych najwyższej jakości na bardzo szeroką skalę" - dodał prezes TU Zdrowie Aleksander Roda.

Transakcja zakłada objęcie przez Neuca pakietu kontrolnego (50,2%) i jest może zostać zrealizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz decyzji Komisji Nadzoru Finansowego. Strony zobowiązały się do zawarcia umów przyrzeczonych do 30 września 2021 r., podano także.

bEEymkRP

Cena sprzedaży 50,2% akcji w spółce Pomerania wynosi 37,9 mln zł i może zostać powiększona do maksymalnej kwoty 61,5 mln zł w przypadku osiągnięcia przez TU Zdrowie w latach 2020-2022 określonego poziomu składki zarobionej oraz zysku brutto.

Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie jest polskim towarzystwem ubezpieczeniowym, jedynym na rynku specjalizującym się wyłącznie w zdrowiu. Działające od ponad 10 lat towarzystwo oferuje ubezpieczenia zdrowotne, programy zdrowotne i organizację usług medycyny pracy dla ponad 700 firm na terenie całej Polski, ich pracowników oraz członków rodzin. TU Zdrowie obsługuje ponad 150 tysięcy ubezpieczonych współpracując z ponad 3,5 tysiącem placówek medycznych w całej Polsce.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2019 r. wyniósł 29,2%.

bEEymkSq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)