Notowania

bmx
29.06.2012 16:13

BioMaxima chce w ciągu roku przejąć mniejsze spółki

Biotechnologiczna spółka BioMaxima planuje dokonać w ciągu roku akwizycji podmiotów o łącznych przychodach na poziomie 20 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lovleah/iStockphoto)

Biotechnologiczna spółka BioMaxima planuje dokonać w ciągu roku akwizycji podmiotów o łącznych przychodach na poziomie 20 mln zł - poinformował na konferencji prezes BioMaximy, Henryk Lewczuk. Prezes nie wykluczył sfinansowania przejęć nową emisją akcji.

_ - W ciągu roku planujemy przejęcia spółek o łącznych przychodach na poziomie 20 mln zł. Mamy już ustalone cele i prowadzimy rozmowy _ - powiedział Lewczuk. Na pytanie czy akwizycje mogą być finansowane emisją nowych akcji, prezes powiedział: _ w kwestii finansowania nie wykluczamy żadnej z możliwości _.

Lewczuk poinformował, że BioMaxima spodziewa się poprawy rentowności w związku z przejęciem firmy Emapol._ - Oczekujemy synergii polegających m.in. na spadku kosztów osobowych, ale również wykorzystaniu kontaktów eksportowych Emapolu, który 25 proc. produkcji kieruje za granicę _ - powiedział.

_ - W prognozie założyliśmy przejęcie Emapolu do końca marca tego roku, jednak opóźnienie nie wpłynie na realizację naszych prognoz _ - dodał.W środę BioMaxima podpisała umowę zakupu 100 proc. udziałów Emapolu. Wartość transakcji to 6,6 mln zł. Prognoza BioMaximy uwzględniająca przejęcie Emapolu zakłada wypracowanie w 2012 r. 2,2 mln zł zysku netto, 3,9 mln zł EBITDA oraz 20,5 mln zł przychodów.

_ - Realizacji największej części prognozy spodziewamy się w drugim półroczu, ze względu na sezonowość sprzedaży, ale również zakończenie procedury połączenia z Emapolem _ - powiedział prezes. Dodał, że połączenie spółek jest planowane jeszcze w tym roku.

Tagi: bmx, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz