Notowania

bpn
29.12.2010 14:17

Black Point wypłaci dodatkową dywidendę

Zarząd spółki Black Point, notowanej na rynku NewConnect, zdecydował o wypłacie dodatkowej dywidendy w wysokości 10 groszy na akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zarząd spółki Black Point, notowanej na rynku NewConnect, zdecydował o wypłacie dodatkowej dywidendy w wysokości 10 groszy na akcję.

_ Black Point jest w znakomitej sytuacji finansowej. Mimo wyzwań i trudności, jakie postawił przed nami ostatni rok, firma pozostaje stabilna i wypracowuje zysk. Szacujemy, że zamkniemy go ze zbliżonym do ubiegłorocznego wynikiem finansowym (...) _ - poinformowała cytowana w komunikacie Kamila Yamasaki, prezes spółki.

Dodatkowa dywidenda dla akcjonariuszy zostanie wypłacona w lutym 2011 roku. Zarząd zaproponował, aby wynosiła 10 gr od akcji. Decyzję o ostatecznej wielkości dywidendy podejmą akcjonariusze 14 stycznia przyszłego roku, podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Na początku października akcjonariusze Black Point zdecydowali o przeznaczeniu 660.000 zł z zysku za 2009 rok na wypłatę dywidendy, co oznacza 6 gr dywidendy na jedną akcję. Pozostałą część zysku, 4,16 mln zł, spółka miała przeznaczyć na kapitał zapasowy.

Black Point jest producentem i dystrybutorem alternatywnych materiałów do druku w Polsce.

Tagi: bpn, giełda, gospodarka, newconnect
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz