Notowania

fabryka diet
03.11.2009 14:03

Fabryki Diet finalizuje transakcję odwrotnego przejęcia

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Fabryki Diet zaplanowano m.in. głosowania nad zmianą nazwy spółki na ,,Lokaty Budowlane S.A." i emisją aportową skierowaną do właścicieli spółki Osiedle Poniatowskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime.com)

To finalizacja transakcji odwrotnego przejęcia i jeden z ostatnich etapów w przekształcaniu Spółki w firmę ,,Lokaty Budowlane".

Podczas najbliższego NWZA zaplanowano również podjęcie wymaganych przepisami KSH, decyzji dotyczących dalszego istnienia Spółki, oraz emisji na pokrycie wcześniejszych pożyczek udzielonych Fabryce Diet, przez Marka Kwiatkowskiego. W połowie października zawarta została umowa sprzedaży Monice Roli wszystkich składników związanych z dotychczasową działalnością Spółki (portal Fabryka Diet) wraz z prawami autorskimi. Po przeprowadzeniu emisji akcji, cały majątek spółki Osiedle Poniatowskie zostanie wniesiony do notowanej na NewConnect Spółki.

Celem debiut na GPW

Jak deklaruje Prezes Marek Kwiatkowski, celem spółki Lokaty Budowlane będzie debiut na regulowanym rynku Giełdy Papierów Wartościowych.

_ Mamy niezbędne doświadczenie biznesowe, poparte wieloma przedsięwzięciami zakończonymi sukcesem, by deklarować już w tej chwili chęć wejścia na główny parkiet GPW _- mówi Marek Kwiatkowski, prezes Spółki. - _ Naszym celem jest w ciągu najbliższych 12 miesięcy zaistnieć w świadomości inwestorów jako poważny partner i zadebiutować na GPW _ - dodaje Kwiatkowski. - _ Jestem pewien, że wszyscy akcjonariusze spółki skorzystają na tej transakcji i zmianie profilu działalności _ - podsumowuje Marek Kwiatkowski, prezes i jednocześnie jeden z największych w chwili obecnej akcjonariuszy.

Pierwsze odwrotne przejęcie na NewConnect

Na początku maja br. Fabryka Diet poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z Venture Incubator S.A. , którego przedmiotem jest współpraca Zarządów spółek mająca na celu realizację procesu odwrotnego przejęcia. Do połączenia jednak nie doszło. Obecnie trwa pierwsze udane odwrotne przejęcie na rynku NewConnect. Jest to pierwszy w historii rynku, który niedawno obchodził swoje 2 urodziny przypadek, gdy dużo większy podmiot niepubliczny ,,zostaje przejęty" przez firmę notowaną na rynku i w konsekwencji emisji kierowanej upublicznia swoje akcje.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: fabryka diet, giełda, gospodarka, newconnect
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz