Notowania

jr invest
26.11.2012 16:30

JR Invest zadebiutuje na NewConnect

Działalność JR Invest koncentruje się na nabywaniu w niskich cenach nieruchomości komercyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cmeder/iStockphoto)

W środę 28 listopada na rynku NewConnect zadebiutuje krakowska spółka z branży nieruchomości komercyjnych JR Invest.

W ramach oferty prywatnej spółka pozyskała blisko 12,5 mln zł, które przeznaczone zostały na nabycie udziałów w Centrum Market Zielona Góra Sp. z o.o. oraz w PPH Inter - Prodryn Sp. z o.o.

Działalność JR Invest koncentruje się na nabywaniu w niskich cenach nieruchomości komercyjnych, następnie podnoszeniu ich wartości przez podwyższenie standardu budynków oraz zmiany struktury najemców, a w dalszej kolejności ich sprzedaży. Poza tym spółki z grupy kapitałowej przez cały okres inwestycyjny osiągają przychody z najmu. Spółka nabywa nieruchomości również przez akwizycję podmiotów w upadłości lub w trudnej sytuacji finansowej, które są właścicielami takich aktywów.

Największą część przychodów ze sprzedaży grupy stanowią przychody z wynajmu powierzchni biurowych. Grupa JR Invest obecnie jest właścicielem 4.800 m2 powierzchni biurowych. Dużą pozycję przychodową stanowią również przychody z wynajmu 5.050 m2 powierzchni handlowych. Ponadto grupa wynajmuje 300 m2 powierzchni magazynowych oraz 250 m2 powierzchni sal szkoleniowych, a także umożliwia wynajem biura wirtualnego.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: jr invest, giełda, gospodarka, newconnect
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz