Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mabion o krok od NewConnect

0
Podziel się:

W przeciągu miesiąca ma zostać przygotowany niezbędny do debiutu na NewConnect dokument informacyjny spółki Mabion.

Mabion o krok od NewConnect

W przeciągu miesiąca ma zostać przygotowany niezbędny do debiutu na NewConnect dokument informacyjny spółki Mabion. Sam debiut planowany jest na październik bieżącego roku.

To kolejna, obok Pharmena, Euroimplant i Read-Gene, firma biotechnologiczna stawiająca pierwsze kroki na giełdzie.

Celem firmy jest pozyskanie 15 mln zł na badania wdrożeniowe i badania przedkliniczne, a oferta skierowana jest do inwestorów, z których każdy nabędzie papiery o wartości co najmniej 50 tys. euro. Prezentacja dokumentu informacyjnego ma nastąpić w sierpniu, zapisy na akcje we wrześniu, a notowanie na NC w październiku bieżącego roku.

Mabion jest spółką biotechnologiczną utworzoną przez cztery firmy farmaceutyczne: Celon Pharma Sp. z o.o., Polfarmex S.A., Genexo Sp. z o.o., IBSS Biomed S.A. oraz przedsiębiorstwa prowadzące prace badawczo-rozwojowe z zakresu biotechnologii: BioCentrum Sp. z o.o, Biotech Consulting Sp. z o.o. Spółka istnieje od marca 2007 r, zajmuje się produkcją nowoczesnych leków biotechnologicznych - humanizowanych przeciwciał monoklonalnych.

Jak podaje portal Biotechnologia.pl wytwarzane przez Mabion leki będą konkurencyjne dla preparatów oryginalnych zarówno pod względem swoich właściwości medycznych, jak i pod względem ekonomicznym. Jedną z idei tworzenia leków biotechnologicznych o zasadniczym podobieństwie do leków oryginalnych jest bowiem oferowanie pacjentom preparatów bardziej dostępnych cenowo, przy zachowaniu wysokiej jakości i walorów leczniczych.

Mabion wykorzystuje nową technologię wytwarzania tak zwanych humanizowanych przeciwciał monoklonalnych, dzięki czemu w najbliższym czasie będzie mógł rozpocząć produkcję leków stosowanych w leczeniu nowotworów - chłoniaka i raka piersi.

W obecnej chwili firma pracuje nad dwoma preparatami. Leki są humanizowanymi przeciwciałami monoklonalnymi - tzn. że naśladują działanie naszych własnych białek. Uzyskiwane pierwotnie z komórek zwierzęcych są zmieniane tak by strukturą przypominały białka ludzkie.

Obecnie sprzedaż preparatów na raka piersi bazujących na przeciwciałach monoklonalnych na świecie sięga rzędu 4767 mln dolarów, a kwota ta w przyszłym roku wzrośnie o ok. 5%. W pierwszym roku sprzedaży, tzn. w 2012 sprzedaż MabionBC ma sięgnąć 110 mln dolarów. Sprzedaż leków skierowanych przeciwko chłoniakowi w tym roku może sięgnąć 5153 mln dolarów, a sprzedaż MabionLymph w pierwszym roku sprzedaży szacowana jest na 56,6 mln dolarów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)