Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

NewConnect wzbudza coraz większe zainteresowanie

0
Podziel się:

Już w najbliższy czwartek na Giełdzie Papierów Wartościowych pod nazwą NewConnect zostanie uruchomiony nowy rynek dla spółek technologicznych, oraz firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

NewConnect wzbudza coraz większe zainteresowanie

Już w najbliższy czwartek na Giełdzie Papierów Wartościowych pod nazwą NewConnect zostanie uruchomiony nowy rynek dla spółek technologicznych, oraz firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak wynika z informacji Press-Service, firmy, która specjalizuje się „w precyzyjnym śledzeniu i wyszukiwaniu komunikatów publikowanych we wszystkich rodzajach mediów, tylko w lipcu br. na temat rynku NewConnect ukazało się w prasie 80 publikacji. Zdaniem specjalistów Press-Service, należy założyć, że zainteresowanie rynkiem NewConnect będzie systematycznie wzrastać.

Publikacje na temat NewConnect w lipcu 2007

_ Źródło: Press-Service _

Na nowym rynku do końca roku ma być notowanych minimum 10 spółek. Przedstawiciele giełdy liczą na to, że w 2008 r. na nowej platformie - skupiającej akcje firm innowacyjnych i małych i średnich przedsiębiorstw - będzie notowanych kilkadziesiąt podmiotów. Swoje zainteresowanie debiutem potwierdziły już spółki z takich segmentów, jak multimedia, ceramika dentystyczna, call-center czy budowa i obsługa baz danych.

_ Na rynek trafią także akcje firm prowadzących badania naukowe oraz zajmujących się eksploatacją odnawialnych źródeł energii. Wiele z nich funkcjonuje obecnie jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czekają je więc jeszcze przekształcenia organizacyjne i prawne. _

Zachętą do pozyskania kapitału od inwestorów będzie możliwość częściowego refinansowania z unijnych pieniędzy kosztów związanych z emisją akcji i z obecnością na nowym rynku. Pod koniec tego roku, po zaakceptowaniu przez Komisję Europejską, powinien ruszyć Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka. Jeden z jego punktów zakłada wsparcie przedsiębiorstw w pozyskiwaniu środków niezbędnych do rozwoju. Zgodnie z założeniami, w jego ramach małe i średnie spółki będą mogły liczyć na zwrot nawet 50 proc. wydatków związanych z debiutem na giełdzie, przede wszystkim z przygotowaniem całej dokumentacji, oraz z późniejszą obsługą ze strony autoryzowanych doradców.

Jak informują specjaliści od monitoringu mediów, debiut giełdowy niesie ze sobą wiele fundamentalnych zmian w „życiu" firmy. Każda spółka, która już jest notowana na GPW musi szczególnie dbać o swoją reputację
i wizerunek, a więc także o bieżącą kontrolę publikacji w mediach na swój temat.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)