Notowania

qrs
14.02.2011 14:42

Quercus TFI wypłaci dywidendę

Fundusz zamierza przenieść się z New Connect na rynek główny GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

*Quercus TFI rozważa wypłatę dywidendy z zysku za 2010 rok wysokości 4-5 groszy na akcję, poinformował prezes spółki Sebastian Buczek. *

- _ Jako prezes i akcjonariusz chciałbym wypłacić dywidendę. Mam nadzieję, że to będzie cztery, pięć groszy na akcję. Stan naszej gotówki w styczniu to 17-18 mln zł. Mam nadzieję, że z tej gotówki wypłacimy dywidendę _ - powiedział Buczek.

Prezes poinformował, że spółka odbudowała kapitały własne, które wynoszą obecnie 18,9 mln zł. - _ W przyszłości chcielibyśmy zachować profil firmy wzrostowo-dywidendowej. Ten element strategiczny jest dla nas istotny _ - podkreślił prezes.

Zysk netto Quercus TFI wyniósł 10,28 mln zł w 2010 r. wobec 1,39 mln zł straty w 2009 r. W czwartym kwartale zysk sięgnął 7,33 mln wobec 0,38 mln zł zysku rok wcześniej.

- _ Wyniki za pierwszy kwartał tego roku będą znacząco lepsze, niż rok wcześniej. Życzyłbym sobie, żeby ta dynamika wyników z 2010 roku była utrzymana. Dużo będzie zależało od rozwoju naszych aktywów _ - powiedział.

Buczek poinformował, że trwają prace nad debiutem na głównym rynku GPW. - _ Myślę, że jest to realne, aby ten debiut odbył się na początku drugiego kwartału _ - powiedział prezes.

Aktywa Quercus TFI wyniosły 1,79 mld zł na koniec stycznia 2011 r.

Tagi: qrs, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz