Notowania

mbr
13.04.2012 10:04

Spółka z NewConnect przechodzi na główny parkiet

Mo-BRUK - notowana na NewConnect spółka z sektora gospodarki odpadami i produkcji paliw alternatywnych - złożył wniosek o wyznaczenie na 25 kwietnia pierwszego dnia notowań na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Mo-BRUK - notowana na NewConnect spółka z sektora gospodarki odpadami i produkcji paliw alternatywnych - złożył wniosek o wyznaczenie na 25 kwietnia pierwszego dnia notowań na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych.

_ Na główny giełdowy parkiet trafi 356 018 akcji zwykłych na okaziciela serii C. Przejściu nie towarzyszy oferta publiczna, ponieważ środki konieczne do zrealizowania zamierzonych inwestycji spółka pozyskała m.in. podczas przeprowadzonej w ubiegłym roku emisji obligacji. Mo-BRUK uplasował wówczas papiery dłużne o wartości nominalnej 50 mln zł _ - czytamy w komunikacie

_ Wprowadzając akcje do obrotu na rynku NewConnect zapowiadaliśmy, że to pewien etap w rozwoju firmy i budowie jej wartości dla akcjonariuszy. Mo-Bruk jest dojrzałą, stabilną spółką z wieloletnią historią, to dobry moment na przeniesienie notowań _ - powiedział wiceprezes spółi, Wiktor Mokrzycki, cytowany w komunikacie.

Utrzymaniu dynamiki rozwoju mają pomóc rozpoczęte w spółce projekty, takie jak rozbudowa zakładu produkcji paliw alternatywnych w Karsach, budowa zakładu produkcji paliw alternatywnych w Górażdżach, budowa zakładu odzysku odpadów nieorganicznych w Piekarach Śląskich oraz uruchomienie zakładu odzysku mułów węglowych w Wałbrzychu. W celu najefektywniejszego wykorzystania trafiających do Mo-BRUK odpadów, spółka korzysta z naukowych osiągnięć własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego proekologicznych technologii przetwarzania odpadów.

_ Rozbudowa infrastruktury i inwestowanie w innowacyjność wpływa na wyniki. W latach 2008-2010 same tylko przychody Grupy kapitałowej Mo-BRUK wzrosły o 15,9 mln zł, tj. o 51%. Narastająco po IV kwartałach 2011 roku skonsolidowane obroty wyniosły 51,5 mln zł a EBITDA wyniosła 12,9 mln zł _ - podsumowano w komunikacie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: mbr, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz