Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stark Development pozyskał z emisji 10,35 mln zł

0
Podziel się:

Stark Development pozyskał z emisji prywatnej ponad 10 mln zł i zamierza przeznaczyć środki na zakup działek budowlanych. Jutro spółka zadebiutuje na rynku nieregulowanym NewConnect.

Stark Development pozyskał z emisji 10,35 mln zł

*Stark Development pozyskał z emisji prywatnej ponad 10 mln zł i zamierza przeznaczyć środki na zakup działek budowlanych. Jutro spółka zadebiutuje na rynku nieregulowanym NewConnect. *

"Pozyskane środki przeznaczymy przede wszystkim na rozbudowę naszego banku ziemi i finansowanie obecnych oraz nowych projektów" - mówi prezes spółki Piotr Cholewa podczas "IPO Day".

Prezes liczy, że za pozyskane środki spółka nabędzie 5-7 działek budowlanych w Beskidach i na Górnym Śląsku.

Spółka specjalizuje się w budowie apartamentów zlokalizowanych na terenie Beskidów, gdzie w tej chwili prowadzi trzy projekty. Przykładowo w projekcie Wiślany Brzeg w Ustroniu powstaje 8 apartamentów w zabudowie szeregowej. Stark Development sprzedaje apartamenty dopiero po ich wybudowaniu.

Cholewa powiedział, że spółka chce rozszerzyć działalność na Górny Śląsk. "Siła nabywcza mieszkańców tego regionu jest w tej chwili najwyższa w kraju" - podkreślił prezes.

W tym roku Stark Development ma osiągnąć przychody w wysokości 142 tys. zł i przynieść stratę rzędu 406 tys. zł. W 2008 roku przychody mają wzrosnąć do 19,65 mln zł, a zysk netto ma wynieść 4,38 mln zł.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)