Notowania

skyline investment
18.09.2008 10:00

Synerway chce wejść na NewConnect

Działająca w branży informatycznej Synerway planuje w IV kwartale 2008 lub I kwartale 2009 zadebiutować na rynku NewConnect - powiedział w rozmowie z PAP Bartłomiej Kawecki, prezes spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Działająca w branży informatycznej Synerway planuje w IV kwartale 2008 lub I kwartale 2009 zadebiutować na rynku NewConnect - powiedział w rozmowie z PAP Bartłomiej Kawecki, prezes spółki.

Wcześniej spółka planowała debiut na czerwiec. - _ Nasze plany co do debiutu na NewConnect nadal są aktualne, obecność na rynku daje nam dodatkowe możliwości, przede wszystkim możliwość wyceny rynkowej spółki. Debiut na dzień obecny jest przełożony na IV kwartał 2008 lub I kwartał 2009 _ - powiedział Kawecki.

Jak poinformował prezes plany zostały odłożone ze względu na pozyskanie przez Synerway inwestora instytucjonalnego. Skyline Investment wszedł do spółki i objął 14,09 procent głosów na WZA.

Synerway prowadzi obecnie rozmowy na temat akwizycji. _ - Jeden z podmiotów, który chcemy przejąć to brytyjska spółka zajmująca się marketingiem _ - poinformował Kawecki.

Prezes powiedział, że jest za wcześnie na ujawnienie nazwy spółki oraz wielkości transakcji. Nie chciał również zdradzić jakimi innymi przejęciami jest zainteresowany.

Z nowej emisji Synerway chce pozyskać środki na inwestycje w przejmowanych spółkach.

_ - Pierwsze potrzeby kapitałowe zostały zaspokojone przez wejście do spółki inwestora. Z nowej emisji chcemy pozyskać więcej niż wcześniej planowane 1,5 mln zł. Środki te chcemy przeznaczyć na inwestycje w przejmowanych spółkach _ - powiedział Kawecki.

Spółka planuje w 2008 roku osiągnąć 2,25 mln zł przychodów i 0,28 mln zł zysku. Synerway powstał w 2002 roku. Spółka świadczy usługi z zakresu e- commerce (w szczególności marketing w wyszukiwarkach internetowych) oraz specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu zintegrowanych systemów rezerwacyjno-sprzedażowych dla branży turystycznej. Synerway zajmuje się także doradztwem dla firm w zakresie automatyzacji procesów sprzedażowych.

Tagi: skyline investment, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz