Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

TAG wyrasta na lidera rynku NewConnect

0
Podziel się:

Autoryzowany Doradca TAG sp. z o.o. pracuje obecnie nad przygotowaniem ofert pięciu spółek wybierających się na NewConnect, a są to: Infosystems, Alumast, Ekopol, Nicolas Games i Positive Advisory. Cztery z nich mogą zadebiutować przed końcem 2007 r.

TAG wyrasta na lidera rynku NewConnect

"Do końca roku możemy wprowadzić na NewConnect maksymalnie cztery spółki. Na pewno zadebiutują: Infosystems i Alumast, z ofertą mogą też zdążyć Ekopol i Nicolas Games. Na pierwszy kwartał 2008 roku planowany jest debiut Positive Advisory" - powiedział Bartosz Zalewski, dyrektor ds. kluczowych klientów w TAG.

"Szacujemy wartość ofert spółek, nad upublicznieniem których już pracujemy, na około 25-33 mln zł" - dodał.

Wszystkie oferty nad którymi pracuje TAG mają być przeprowadzone w trybie private plavement.

INFOSYSTEMS

Najszybciej, bo w połowie października debiut na NewConnect planuje spółka informatyczna Infosystems.

Infosystems zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem systemów informatycznych. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm z branży motoryzacyjnej i poligraficznej. Głównym produktem Infosystems jest Printmanager, działający w 20 firmach sektora poligraficznego.

Strategiczne cele Infosystems to rozwój produktów, poszerzenie oferty i wyjście za granicę.

ALUMAST

W październiku rozpocznie się oferta spółki. Firma ta produkuje zaawansowane technologicznie maszty, słupy oświetleniowe i flagi. Obecnie spółka jest głównym producentem masztów na rynku polskim oraz znaczącym eksporterem na rynki europejskie.

NICOLAS GAMES

W grudniu private placment planuje spółka Nicolas Games, która obecnie jest w trakcie przekształcania się w spółkę akcyjną.

Nicolas Games zajmuje się produkcją oraz sprzedażą detaliczną i hurtową gier komputerowych. Obecnie działa głównie w segmencie gier dojrzałych oraz gier dla dzieci.

EKOPOL HOLDING GÓRNOŚLĄSKI

Przed końcem roku ma szansę zadebiutować na nowym rynku także przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowo-usługowe Ekopol Holding Górnośląski.

Obecnie spółka działa w kilku branżach: oleje przemysłowe, napędowe, opałowe (handel, usługi magazynowania), wyroby hutnicze (handel i przetwórstwo).

POSITIVE ADVISORY

W trakcie przekształcania w spółkę akcyjną jest obecnie spółka informatyczna Positive Advisory. Zakres działalności tej firmy obejmuje zarządzanie ryzykiem kredytowym, operacyjnym i finansowym poprzez implementację rozwiązań IT w firmach sektora bankowego i finansowego. Spółka buduje również niestandardowe aplikacje obsługujące główne procesy przedsiębiorstwa na dużą skalę.

Strategiczne cele tej spółki to m.in. zdobycie pozycji lidera na rynku wdrożeń pozwalających firmom sektora bankowego i finansowego spełnić wymagania regulacyjne UE, rozszerzenie oferty o nowe usługi doradcze i wdrożeniowe oraz przejęcia podmiotów z branży IT.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)