Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wystartował rynek NewConnect

0
Podziel się:

Na NewConnect, nowym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, rozpoczęły się dziś notowania pierwszych pięciu spółek.

Wystartował rynek NewConnect

Na NewConnect, nowym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, rozpoczną się dziś notowania pierwszych pięciu spółek.

NewConnect to odrębny rynek przeznaczony dla spółek innowacyjnych, nowych technologii, w początkowym stadium rozwoju. Pierwszymi spółkami na nowym rynku będą S4E, Wrocławski Dom Maklerski, Digital Avenue, Virtual Vision oraz ViaGuara.
ZOBACZ TAKŻE: GPW odpala NewConnect

Zdaniem prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego, na koniec września łącznie na NewConnect może być notowanych 10 podmiotów, a do końca 2007 roku liczba ta może wzrosnąć do 15-20.

Nowy rynek ma służyć pozyskiwaniu finansowania dla innowacyjnych spółek nowych technologii, finansowaniu badań i rozwoju. Jednocześnie ma on wzmocnić pozycję GPW w regionie.

Według założeń, na nowy rynek mają trafiać niewielkie spółki o kapitalizacji ok. 20 mln zł i wartości oferty publicznej od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych.

Akcje będą w odrębnym systemie obrotu giełdowego, poza rynkiem regulowanym. Notowania będą odbywać się od poniedziałku do piątku, od godz. 10 do 14.

_ Spółki z nowego rynku mają niższe wymogi informacyjne. Nie muszą np. przesyłać raportów kwartalnych. _ Rynek NewConnect będzie miał swój indeks - NCIndex. Datą bazową indeksu jest 30 sierpnia 2007 roku, a wartość bazowa (pierwsza wartość indeksu) wynosi 100 pkt. W skład indeksu wejdą wszystkie spółki notowane na NewConnect: skład listy uczestników aktualizowany będzie co kwartał o nowe informacje, tak aby indeks najlepiej odwzorowywał koniunkturę w tym segmencie.

W pierwszym okresie notowań wartość indeksu GPW będzie obliczała i podawała do publicznej wiadomości dwukrotnie w czasie sesji - wartość otwarcia o godz. 11.30 i wartość zamknięcia, po zakończeniu sesji na rynku NewConnect o godzinie 15.30.

Kolejne spółki, które mają wejść na NewConnect to m.in. Security System Integration, MW Trade, Mera Schody, Stark Development, ColorPress, Columb Technologies, Krynicki Recykling i Liquid Fuels.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)