Notowania

cube.itg
20.11.2013 21:14

Zapowiedź kolejnego debiutu na przełomie roku

Wejście na GPW będzie tylko przeniesieniem notowań z NewConnect. Przedstawiciele spółki nie wykluczają jednak w perspektywie około roku emisji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Notowana na NewConnect spółka informatyczna Cube.ITG na przełomie 2013 i 2014 roku chce przenieść notowania na główny rynek GPW. Jednym z pomysłów spółki na poprawę wyników jest rozwój na rynku europejskim - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

_ - Liczymy na zatwierdzenie prospektu na przełomie listopada i grudnia. Jeśli prospekt były zatwierdzony do połowy grudnia to debiut na głównym rynku możliwy jest jeszcze w tym roku. Jeżeli prospekt będzie zatwierdzony po połowie grudnia, wówczas debiut przesunie się na początek przyszłego roku _ - powiedział wiceprezes Cube.ITG Jacek Kujawa.

_ - Nasze wejście na GPW będzie tylko przeniesieniem notowań. Nie wykluczamy jednak w perspektywie około roku emisji, żeby pozyskać finansowanie na projekty, które będziemy realizować _ - dodał.

Spółka Cube.ITG (wcześniej Microtech International) powstała z połączenia trzech podmiotów: Microtech International, Cube Corporate Realease i Innovation Technology Group. Główne sektory obsługiwane przez spółkę to: telekomunikacja, bankowość i finanse, zdrowie, utylities, retail, public i multimedia. W skład grupy wchodzi też spółka SI Alma.

Cube.ITG spodziewa się w 2014 r. realizacji efektów synergii z połączenia firm. - _ Spodziewamy się, że od czwartego kwartału będą widoczne efekty synergii połączonych spółek, a pierwszym rokiem, w którym powinny być one w pełni widoczne będzie 2014 r. _ - powiedział Paweł Witkiewicz, wiceprezes spółki.

Cube.ITG nie podaje prognoz na 2014 r., ale ma pewne oczekiwanie co do backlogu. - _ Chcielibyśmy wejść w 2014 rok z portfelem zamówień na poziomie 40 proc. planowanych na ten rok przychodów _ - powiedział Witkiewicz.

Kujawa poinformował, że docelowa rentowność netto spółki powinna być powyżej średniej w branży, czyli ponad 5 proc. Plany rozwojowe Cube.ITG zakładają m.in. wejście na rynki międzynarodowe._ - W pierwszej połowie przyszłego roku chcielibyśmy otworzyć spółkę w Niemczech, która będzie odpowiedzialna za obsługę rynku niemieckiego, austriackiego i szwajcarskiego. Ekspansja w tym regionie to naturalny ruch, wynikający z faktu, że nasi klienci zgłaszają zapotrzebowanie na usługi IT w swoich międzynarodowych strukturach _ - powiedział Witkiewicz.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: cube.itg, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz