Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NFOŚiGW zawarł umowy na ok. 304 mln zł dofinansowania wysokosprawnej kogeneracji

0
Podziel się:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zawarł umowy dofinansowania 41 przedsięwzięć z zakresu rozwoju wysokosprawnej kogeneracji na łącznie prawie 304 mln zł, podał Fundusz. Całkowity koszt projektów to niemal 816 mln zł.

NFOŚiGW zawarł umowy na ok. 304 mln zł dofinansowania wysokosprawnej kogeneracji
bECvXiGJ

"Dofinansowane inwestycje polegają na budowie lub modernizacji źródeł wysokosprawnej kogeneracji. To technologia stosowana w energetyce, która sprzyja ograniczaniu zużycia paliw do produkcji energii, a jednocześnie pozwala uzyskać jej więcej. Jednocześnie to także jedno z narzędzi w walce ze smogiem. Efektem zawartych umów będzie zmniejszenie zużycia energii pierwotnej o prawie 3 mln GJ/rok oraz szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych o ponad 740 tys. ton równoważnika CO2" - czytamy w komunikacie.

NFOŚiGW dofinansuje 9 projektów wykorzystujących odnawialne źródła energii (OZE). Na rozwiązania technologiczne w zakresie wysokosprawnej kogeneracji związane z wykorzystaniem gazu ziemnego zdecydowało się natomiast 32 beneficjentów.

"Dofinansowanie wymienionych wyżej przedsięwzięć umożliwia I oś priorytetowa POIiŚ 2014-2020 Zmniejszenie emisyjności gospodarki, działanie 1.6 Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe, poddziałanie 1.6.1. Źródła wysokosprawnej Kogeneracji" - podano także.

bECvXiHm
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)