Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nie będzie transakcji. PGNiG nie kupi spółki-córki Tauronu

0
Podziel się

Dwie państwowe firmy się nie dogadały. Po pół roku negocjacji Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) poinformowało Tauron, że nie kupi jej spółki odpowiedzialnej za produkcję energii cieplnej.

Dwie państwowe firmy się nie dogadały. Po pół roku negocjacji P
Dwie państwowe firmy się nie dogadały. Po pół roku negocjacji P (Materiały prasowe)
bDZTWvyZ

"W związku z wygaśnięciem ważności złożonej [...] oferty dotyczącej nabycia przez PGNiG 100% udziałów w spółce Tauron Ciepło Sp. z o.o. i brakiem wypracowania konsensusu w efekcie prowadzonych negocjacji w ramach przyznanej PGNiG przez Tauton wyłączności negocjacyjnej wygasającej w dniu 31 stycznia 2021 roku, PGNiG poinformowało Tauron o woli niekontynuowania dalszych negocjacji zmierzających do zawarcia transakcji" - czytamy w komunikacie.

W osobnym komunikacie Tauron podał, że w związku z niedojściem transakcji do skutku podjął decyzję o rozpoczęciu analiz dotyczących Obszaru Ciepło.

"W związku z niedojściem transakcji do skutku zarząd emitenta podjął decyzję o rozpoczęciu analiz dotyczących Obszaru Ciepło z uwzględnieniem prognozowanych zmian w otoczeniu zewnętrznym, w tym regulacyjnym i rynkowym oraz uwzględniających perspektywy polskiego sektora ciepłowniczego, które mogą mieć wpływ na dalsze decyzje dotyczące sprzedaży udziałów w spółce Tauron Ciepło lub pozostawienia Tauron Ciepło w grupie emitenta" - czytamy w raporcie Taurona.

bDZTWvzb

W połowie czerwca ub.r. PGNiG i Tauron Polska Energa poinformowały, że PGNiG uzyskało wyłączność negocjacyjną i rozpocznie z Tauronem Polską Energią negocjacje w sprawie sprzedaży Taurona Ciepło. PGNiG podało wtedy, że finalizacja transakcji planowana jest na I kwartał 2021 roku i uzależniona jest od spełnienia istotnych warunków zawieszających, w tym uzyskania wymaganych zgód administracyjnych i korporacyjnych.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

bDZTWvzC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)