Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niedzielski: Jeśli zachorowań będzie poniżej 19 tys., powrót do strefy czerwonej

3
Podziel się:

Jeżeli średnia dzienna liczba potwierdzonych, nowych przypadków COVIUD-19 w ciągu siedmiu dni spadnie poniżej 19 tys., możliwy będzie powrót do obostrzeń wprowadzonych dla strefy czerwonej, jeżeli spadnie poniżej 10 tys. - do strefy żółtej, a w przypadku liczby nowych dziennych zachorowań poniżej 4 tys. możliwy będzie powrót do strefy zielonej, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: Jeśli zachorowań będzie poniżej 19 tys., powrót do strefy czerwonej

"Plany zostały skonstruowane warunkowo, to znaczy że są uzależnione od [...] średniej liczby dziennych zachorowań z siedmiu dni. Jeżeli będziemy zbliżali się w okolice poniżej 19 tys. zachorowań, to wtedy przewidujemy potencjalnie powrót do strefy czerwonej, jeżeli liczba tych zachorowań spadnie poniżej 10 tys., to wtedy będzie przestrzeń do wprowadzenia strefy żółtej, jeżeli liczba zachorowań spadnie poniżej 4 tys., to wtedy też pojawią się regulacje, które wprowadzaliśmy dla strefy zielonej" - powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Zaznaczył, że pod uwagę brany jest również "scenariusz negatywny", kiedy możemy mieć do czynienia z przyśpieszeniem pandemii.

"Jesteśmy w takim punkcie krytycznym i ten scenariusz również to przewiduje. Jest możliwość również wprowadzenia narodowej kwarantanny, w przypadku, gdy przekroczymy tę [krytyczną] liczbę zachorowań, 27 tys." - podkreślił.

Poinformował, że dzisiaj zostaną opublikowane projekty rozporządzeń w tym zakresie, a także regulacje dotyczące okoliczności, w których będzie możliwy powrót do stref czerwonych, do stref żółtych, a nawet do strefy zielonej, a także planowane warianty rozwiązań w zależności od rozwoju pandemii.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 213 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19. Dotychczas zachorowało 843 475 osób, zmarło 13 288.

Premier Mateusz Morawiecki informował dziś, że średnia liczba nowych, potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 za okres siedem dni to 22,5 tys. dziennie. Podkreślał, że ,,sytuacja nadal jest bardzo, bardzo poważna".

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Twój nick
4 lata temu
Z tego co wiem, to dziś spadamy z poziomu bezpiecznika do zwykłej ogólnopolskiej strefy czerwonej. Średnia tygodniowa spadła do nieco poniżej 19tys. przypadków/dziennie. Tak wychodzi z obliczeń...
Tom
4 lata temu
Gdy się robi 43 tysiące testów z czego 18 tysięcy jest pozytywnych to nie dziwią wyniki poniżej 20 tysięcy zakażonych. Testować i testować na potęgę tak jak w Korei południowej, która liczy 51 mln mieszkańców. W Korei południowej zmarło na covid19 od początku niecałe 600 osób. U nas tyle umarło w jeden dzień. Niech zrobią u nas dziennie 100 tysięcy testów i zobaczymy że zakażeń będzie w okolicach 40 tysięcy na dobę.
alpoe0
4 lata temu
co na to opozycja? ma wreszcie plany dla czegoś czego nie da się zaplanować - i co teraz wymyślą nowego, o co będzie nowe szczucie, bo przecież od tego zaplanowanego schematu - ani pandemia się nie cofnie, ani gospodarka od tego nie ruszy, ani nie polepszy się stan zdrowia społeczeństwa (głównie chodzi o psychikę) i niech mi nikt nie mówi że to było konieczne (schemat) bo od tego paru osz,.mom poprawiło się samopoczucie jak dowalili rządowi i ten sie wystraszył