Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niedzielski: Mamy zagwarantowany dostęp do ok. 85 mln dawek szczepionki

3
Podziel się:

Na chwilę obecną Polska ma zagwarantowany dostęp do ok. 85 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: Mamy zagwarantowany dostęp do ok. 85 mln dawek szczepionki

"Na tą chwilę mamy zagwarantowany dostęp do ok 85 mln dawek, co pozwoli na zaszczepienie ok 50 mln osób. Jesteśmy w pełni zabezpieczeni" - napisał Niedzielski na Twitterze.

Wcześniej rząd prognozował, że w 2021 roku zakupi ponad 60,52 mln szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, a w 2022 roku - ponad 1,52 mln. Obecnie zarejestrowane są dwie szczepionki: firmy Pfizer-BioNtech oraz Moderna, trwa procedura rejestracji szczepionki firmy AstraZeneca. Przed tygodniem Niedzielski poinformował, że Polska miała - w ramach mechanizmu unijnego - pierwotnie zarezerwowane 16 mln dawek szczepionki firmy Pfizer, ale "weszła w drugą umowę z Pfizerem" i "dodatkowo do końca roku pojawi się 25 mln [dawek szczepionki]". Wczoraj minister poinformował, że trwają dodatkowe rozmowy także z Moderną.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Klaudia
2 lata temu
Ciekawe kogo chcą tym szczepić? Minister chyba zapomniał, że Polska nie ma 50 mln mieszkańców, a ten preparat nawet nie nadaje się dla dzieci. Wygląda na to że zmarnujemy co najmniej 40 mln dawek.
Hanys
2 lata temu
A ja mówię że do 60 szczepionek na rok i pewnie nie jest to zbyt fałszywa liczba w porównaniu z danymi pisowskiego aparatu niszczenia Polski.
aaa
2 lata temu
po co tyle?, max 10% ludzi będzie chciało się zaszczepić, chyba że będziecie do nich strzelać za brak zgody