Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.07.2020 16:14

Nietypowa transakcja na akcjach CD Projektu. Nieznany inwestor przepłacił kilka milionów

Nieznany inwestor kupił akcje producenta gier po cenie 40 proc. wyższej od rynkowej – zauważa Puls Biznesu. CD Projekt jest największą spółką notowaną na warszawskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikipedia)
Nietypowa transakcja na akcjach CD Projektu. Nieznany inwestor przepłacił kilka milionów.

Chodzi o tak zwaną transakcja pakietową, czyli transakcję przeprowadzoną poza systemem notowań ciągłych, najczęściej między dużymi inwestorami. W ubiegły piątek w takiej transakcji właściciela zmieniło 10 tys. akcji po cenie 558,6 zł za sztukę, czyli blisko 38 proc. drożej niż kurs sesyjny.

Sytuacja powtórzyła się we wtorek, także w transakcji pakietowej. Taki sam pakiet akcji został kupiony po 558,6 zł. We wtorek kupujący przepłacił za akcje producenta „Wiedźmina” względem kursu sesyjnego blisko 40 proc.

Cała spółka w transakcjach została wyceniona na 53,69 mld zł, czyli na poziomie, którego nigdy nie zanotowała na GPW. Jeżeli w obu przypadkach był to ten sam podmiot, w obu transakcjach na akcje producenta gier wydał 11,2 mln zł, czyli przepłacił ponad 3 mln zł.

Zatory płatnicze pod lupą UOKiK. "Firmy znalazły sobie sposób na tani kredyt"

Maklerzy i zarządzający funduszami, z którymi rozmawiał Puls Biznesu nie potrafią wytłumaczyć sensu tych transakcji. Przyznają oni, że ciężko znaleźć dla niej ekonomiczne uzasadnienie. Wskazują też, że czasem takie transakcje się zdarzają, ale ciężko ocenić, jakie są intencje stron. Być może chodzi o kwestie podatkowe lub jakąś inną optymalizację.

Warto też zauważyć, że 40-procentowe odchylenie od ceny rynkowej to maksimum, na jakie pozwala giełda w transakcjach pakietowych zawieranych poza godzinami sesji.

W tym roku kurs CD Projekt wzrósł o 36 proc., a kapitalizacja spółki to ponad 36 mld zł. Na początku kwietnia producent gier został spółką o największej kapitalizacji w Polsce. Trzeba jednak zaznaczyć, że stało się tak w dużej mierze z powodu spadków wywołanych epidemią koronawirusa - jeszcze pod koniec ubiegłego roku PKO BP było warte ponad 40 mld zł. Dziś jest to nieco ponad 29 mld zł.

W czerwcu CD Projekt poinformował, że przesuwa datę długo wyczekiwanej gry "Cyberpunk 2077" na listopad 2020 roku. Wcześniej zapowiadano, że premiera nastąpi we wrześniu. W czerwcu dostęp do gry uzyskały media i inni liderzy opinii.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda, cd projekt
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2020

były i obecnyNo i bardzo ładnie udało się wyprać parę milionów. Najprawdopodobniej akcje zostaną odkupione po cenie rynkowej. Ta nadwyżka to opłata za za zgodę na … Czytaj całość

10-07-2020

zniesmaczony.przecież to proste . Transakcja cenotwórcza. Sygnał dla 'gawędzi " gdzie zmierzamy. I nikt tu nie przepłacił. Mam 10 tys. akcji sprzedaje … Czytaj całość

10-07-2020

SzyderJak ktoś ma taką kasę to wie co robi. I na pewno mu się to opłaca. A bidoki będą dalej teorie spiskowe snuć ala Macierewicz.

Rozwiń komentarze (10)